LED Адаптер за Напојување DC5V / DC12V / DC24V 1А 2А 3А 5A 7А 8A 10A За 5V 12V 24V RGB led лента светилка осветлување led драјвер приклучок
Ново

LED Адаптер за Напојување DC5V / DC12V / DC24V 1А 2А 3А 5A 7А 8A 10A За 5V 12V 24V RGB led лента светилка осветлување led драјвер

DEN 171.00
DEN 216.00

Во форма достапна за нарачката

LED Напојување Адаптер DC5 V / DC12 V / DC24 V 1А 2А 3А 5 A 7А 8 A 10 A За 5 V 12 V 24 V led лента led светилка осветлување led моќ возачот
Карактеристики :
Влезен напон : AC100-240 V 50/60 HZ AC
Излезен напон : DC5 V / DC12 V / DC24 V
Излезна Струја : 1А 2А 3А 5 A 6 A 8 A 10 A
Напон точност : ± 10% (без оптоварување)
Моќ Поларитетот : позитивна со
Приклучоци Стил : DC главата 11mm (изложени должина) * 5.5 мм (дијаметар) * 2.1 mm (внатре дијаметар)
Излез кабел должина : Должина 1.2 m (продолжен или кратко согласност со барањата на клиентот)
Со Кабел Adatpter
Пакетот вклучува :
1pcs led напојување Adatpter со plug Забелешка : повеќе да ја купите и да поевтини

Главните својства

Wattage:
EU Plug, US Plug, UK Plug, AU Plug
боја:
DC5V 2A, DC5V 3А, DC5V 6A, DC5V 8A, DC5V 10A, DC12V 1А, DC12V 2A, DC12V 3А, DC12V 5A, DC12V 6A, DC12V 8A, DC24V 1А, DC24V 2A, DC24V 3А, DC24V 5A
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Влезниот Сигнал:
.
Влезен Напон:
AC110-240V
Бренд Име:
МУДРЕЦ ЛУ МЕИ
Број На Модел На:
DC5V 12V 24V Led Адаптер
Материјал:
Пластични
Тежина:
0.2kg
Повратен Сигнал:
.
сертификација:
CE,CCC,RoHS
Излезниот Напон:
DC5V 12V 24V
Приклучок Тип:
EU
Карактеристики:
Пластични
Гаранција:
1 години

Избор на купувачот