Висок вртежен момент 775 Моторни DC24V 10000RPM Мини Рака Вежба Притиснете Табела Електрични Вежба Б12 Вежба Чак 1.5~10мм Имајќи Моторни Дупчалки
Ново

Висок вртежен момент 775 Моторни DC24V 10000RPM Мини Рака Вежба Притиснете Табела Електрични Вежба Б12 Вежба Чак 1.5~10мм Имајќи

DEN 1199.52

Во форма достапна за нарачката

5 мм;
Моторни чекор дијаметар : 17.
> Б12 Чак параметри :
Чак капацитет : 0. LANXSTAR Објект Сликите ги Покажуваат
Повратни информации и Благодарни на Споделувањето
Следете нас,ние ќе им даде попуст на $1 кога ќе го поставите некоја цел; ни Остави 5 ѕвезди' добар преглед,кога ние очекуваме тоа,можете да добиете $2 купони или иста вредност попуст за вас следна цел; Споделување на нашиот производ линк до вашиот сајтовите за социјално вмрежување како што се Facebook,Twitter,Vkontakte,Instagram и др,Потоа,се екранот за нас,ќе добиете Подарок или $3 забава кога ќе следниот пат доаѓаат; Add to Желба листа,можете да најдете ни лесно,и ние може да понуди подарок до вас премногу.25 NM;
ВРТЕЖИ во минута : 12 V 5000 вртежи во минута, 24 V 10000rpm./параметри :
Оваа вежба колокација 12~24 V, пред 4.5 мм;
Моторни опашка чекор висина : околу 11mm;
Моторни опашка од окното должина : околу 5mm;
Инсталација дупка на далечина : за 29mm;
Бленда : завртка M4;
Номинална напон/тековни : 24 V/5 A;
Номинална Моќност : 120 W(12 V 60 W, 24 V 120 W, 36 V 180 W);
Работа напон : 12 V да 36 V;
Вртежен момент : 0.
Одличен помошник за користење, наскоро и погодно. Ние ќе се обидеме потрудиме да се справи со тоа надвор.5 мм;
Должина на вратило : 16mm (вратило должина над хоризонталната рамнина);
Дијаметар на оска : 5mm кружни бунари;
Моторни дијаметар : 42mm;
Моторни должина : 66. Испорака и Услуга Детали Предмети ќе биде предаден во рок од 3 работни денови по приемот на вашата исплата.
Овој натпревар JTO моторни вежба чак, тогаш благослов опсег е 0.

Главните својства

Номинална Напон:
24v
Примена:
резба/мелење/острат/сечење/чистење/полирање/пескарење
Вежба Тип:
Мини Вежба
Не-Оптоварување Брзина:
11000rpm
Бренд Име:
LANXSTAR
Номинална Вртежен Момент:
Y/A
Номинална Влезна Моќност:
125W
DIY Материјали:
Дрво
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
DC
Фреквенција:
50/60Hz
Тежина:
700G
Max. Дијаметар На Дупчење:
10мм
Број На Модел На:
LX-SDJ775DBM-B12HDS

Избор на купувачот

електрични вежба
Ново
електрични вежба
Во форма достапна за нарачката
DEN 959.52
Класификација на производот: