Baofeng ув-3р воки токи марк 136-174/400-470 mhz двојна бенд двонасочна радио doppia frequenzy екранот поради vie радио благајничките шунка радио
Ново

Baofeng ув-3р воки токи марк 136-174/400-470 mhz двојна бенд двонасочна радио doppia frequenzy екранот поради vie радио благајничките

DEN 1231.00
DEN 1295.52

Во форма достапна за нарачката


Главни карактеристики :
Фреквентен Опсег : 136-174/ 400-470 MHz
Dual-Band Екран, Dual Freq. Екранот, Двоен Режим На Подготвеност
Излезна Моќност : 3 W
99 Канали+1 Итни Канал
50 CTCSS и 104 CDCSS
Вграден-во Функција ВОКС
1750 Hz Brust на Ѕвонење
FM Радио (87.0 MHz-108.0 MHz)
LED Светилка
Hight /Ниска Моќност Switchable
25 KHz/12.5 KHz Switchable
Итни Сигнализација
Ниско Ниво На Батеријата Предупредување
Батерија Saver
Time-out Тајмер
Заклучување На Тастатурата
Следи Канал
Канал Чекор : 5/6.25/12.5/25 KHz
Спецификации :
ОПШТИ
Фреквентен Опсег
136-174 MHz&400-470 MHz
Капацитет На Канал
99 Канали (1 Итни Канал)
Канал Проред
5/6.25/12.5/25 KHz
Управувана Напон
3.8 V
Стандардна Батерија
1200m Ah
Траење На Батеријата
10 часа
Фреквенција Стабилност
2.5 ппм(-20 º C ~+60 º C )
Управувана Температура
-30 º C ~+60 º C
Антена Отпорност
50 Ω
Димензии
47*81*23mm
Тежина
About130g
ПРЕДАВАТЕЛОТ
RF Енергија Излез
≤2 W ≥0.5 W
Модулација
F3 E
Лажни Емисија
65d B
FM Бучава
45d B(N)/42d B(W)
Аудио Dsitortion
0.05
Во Непосредна Близина На Каналот Моќ
60d B
Max Отстапување Фреквенција
≤2.5 KHz (N)/≤5.0 KHz (W)
Фреквенција Грешка
500 Hz
Модулација Нарушување
0.1 KHz (300-3000 KHz)
Пренесување На Тековната
≤1.4 А
ПРИМАЧОТ
Осетливост (12d B SINAD)
0.2 ув
Squelch Селективност
0.15 ув
Во Непосредна Близина Канал На Селективност
≥65d B
Бучавата Во Позадина
≤50m V
Лажни Одговор Отфрлање
-60d B
FM Шунка & Бучава
48d B(N)/48d B(W)
Аудио Излезна 8Ω
≤V 1.7
Аудио Нарушување
≤10%
Примачот Тековната
≤400m A
Целосен сет, вклучувајќи :
1*UV-3Р
1*батерија
1*Монтажни антена
1*Биро полнач
1*Blet клип
1*Рака
1*прирачник за Корисникот книга

Главните својства

Приклучокот стандард:
Кинески Евра, Британски, Американски
Димензии:
55X29X99mm(Не Антена)
Бренд Име:
KSUN
Максимален Домет:
3km-5км
Број На Модел На:
baofeng ув-3р
Складирање Канал:
99
Is_Display:
Yes
Тип:
Двонасочна Радио
Фреквентен Опсег:
136-174MHz&400-470MHz
Разговор Опсег:
3-5км
Воки Токи Тип:
Преносни
Материјал:
Пластични
Напон:
DC 4.2V
Хем радио:
FM Радио
Батеријата:
1500mAh

Избор на купувачот