AC 220-240V 50/60Hz Синхрони Моторни 5-6RPM Стабилна вртежен момент 4W Г.С./CCW
Ново

AC 220-240V 50/60Hz Синхрони Моторни 5-6RPM Стабилна вртежен момент 4W Г.С./CCW

DEN 172.32

Во форма достапна за нарачката

Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутер
Опис
Големина : 50x40x20mm/1.97x1.57x0.79""(Diax Lx T)
Тежина : 87g
Боја : сребрена
Вратило Дијаметар : 7mm
Вратило Должина : 10мм
Работен Напон : AC напон 220 V
Фрекфенција : 50/60 Hz
Моќност : 4 W
Брзина : 5-6r/Мин
Вртежен момент : ≈ 4kg
Г.С./CCW
Карактеристики : Ниско Ниво На Бучава И Стабилна. Добар Мотор За Рачно Изработени,Училиште Проект, Модел И Нешто Друго Што Сакате.
Типични Апликации : грејач машина / електричен вентилатор / елка / клима уред / Massagers / Динамичен Визуелизаторот / Уметности & Занаети осветлување / пуканки машина
Пакет :
1 x AC напон 220 V синхрони моторни 5-6 r/мин

Главните својства

Излезна Моќност:
Моторни
сертификација:
CCC
Фреквенција:
Моторни
Број На Модел На:
Моторни
Фаза:
Еднофазен
Тип:
ве молиме проверете настава
Ефикасност:
Моторни
Заштита На Функција:
Моторни
AC Напон:
220-240V
ОЕМ:
diymore

Избор на купувачот

AC СЕРВО МОТОР HC-SF102X
Ново
AC СЕРВО МОТОР HC-SF102X
Во форма достапна за нарачката
DEN 34944.00
Класификација на производот: