3d позадина фото позадина обичај mural соба јура ера диносаурусите 3d сликање во ЖИВО позадина не-плетени тапети за ѕидови 3d
Ново

3d позадина фото позадина обичај mural соба јура ера диносаурусите 3d сликање во ЖИВО позадина не-плетени тапети за ѕидови 3d

DEN 847.00
DEN 1539.84

Во форма достапна за нарачката

5) долг работен век. Материјал : Не-Плетени Цена : $ / метар квадратен. исчисти лепак overflow.
Достигнувања фото
wallpaper mural инсталација совети
1. Купувачот цел различна количина. Натпреварот pattem . 2) повеќе еколошки. на средината на преклопување дел , се сече и се лупам исклучување на вишокот дел. Четка лепак на позадината . * Ако сакате да направите друга фотографија, тоа не е проблем, ве молиме да ни обезбеди висока резолуција на фотографија . Чистење на ѕид. * * * Во купувањето, ве молиме да обрнете внимание на делот на фотографии и големината на ѕидот да се прилагодат. Пишам исклучите намали дел од Panel 2. ширина * висина = квадратни метри = цел количество ве Молам кажете ми ги size ( width =____ см , висина = ____ cm ) по купувањето. Повторно се придржуваат Панел 2 работ за чиста појавување на споеви. Лепак ѕидот. 16 видови на фиксна големина : Количина : 1 м2=140 cm (W) x 70 см (H) ; Количина : 2 м2=170 см (W) x 120 cm (H) Количеството : 3 м2=215 см (W) x 140 cm (H) ; Количина : 4 м2=250 см (W) x 160 см (H) Количеството : 5 м2=280 cm (W) x 180 см (H) ; Количина : 6 м2=300 см (W) x 200 см (H) Количеството : 7 м2=335 cm (W) x 210 см (H) ; Количина : 8 м2=355 cm (W) x 225 cm (H) Количеството : 9 м2=370 cm (W) x 245 cm (H) ; Количина : 10 m2=400 см (W) x 250 см (H) Количеството : 11 м2=410 cm (W) x 270 см (H) ; Количина : 12 м2=430 cm (W) x 280 cm (H) Количеството : 13 m2=445 cm (W) x 295 cm (H) ; Количина : 14 м2=470 cm (W) x 300 см (H) Количеството : 15 m2=500 cm (W) x 300 см (H) ; Количина : 16 m2=500 cm (W) x 320 см (H) Драг пријател, ако имате било какви прашања и идеја, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас. користете крпа за да ги избрише лепак overflow. Преклопуваат панели за координирање на сликата. 4) добра вентилација. Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе се обидеме да ви помогнеме. *Затоа што екранот покажува причина, не може да биде боја разлика, ве молиме да се биде внимателен да се купи.1 метри, ќе треба место за 6 метри квадратни. Отсечени вишокот на дел околу switch. Користете scraper да се направи позадина станот . Купувачот ќе добие соодветна големина. Обележете го вертикални линии на ѕидот. И потоа ни даде на сите предмети 5 ѕвезди пофалби. Позадината е прилагоден. Ние ќе одземе $ 5 кога ќе го купите повторно.
Преклопуваат двојно-сечење детали
1. Инаку после 24 саати, ние ќе мора да се произведуваат нашите фиксна големина за вас. Подготви алатка .Драги пријатели, добредојдовте на пребарување, изберете и да се купи. 3) не жолта промени. што може да ни даде порака. Излупете задниот Панел 2 за да го отстраните намали дел од Панел 1 зад тоа. Се намали на ceter на преклопување.
Не-плетени позадина е на високо-одделение wallpaper (mural), употреба на природни растителни влакна не-плетени процес, е главен материјал со висок квалитет позадина.
Ние ви даде добар предлог : Кога инсталирање позадина, ве молиме професионални работници, ве молиме прочитајте инсталација совети, бидете сигурни дека позадината е рамен, ве молиме да се glutinous ориз лепак. Кога ќе примите позадина, ве молиме потврдете го тоа тука веднаш. Проверете ја големината , Одговара на pattem. отсечени вишокот дел .2 метри, ќе треба место за 7 метри квадратни. Ако ширината е 3 метри, широчината е 2. Марк pasting цел. Залепете го на ѕидот. ПРАШАЊА и одговори : Како да го направите купувачите имаат остави без големина информации? Информации и набавки за купувачи на лево не е исто? Ние ќе ги испрати следните стандардните 16 фиксна големина. Главни карактеристики : 1) затегнувачка цврстина. *Ве молиме не го купи 1 метар квадратен , бидејќи тоа е многу мали димензии.

Главните својства

Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
is_customized:
Yes
Функција:
Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Печатени
Стил:
Класичен
Тип:
Текстилни Позадини
Материјал:
Растенијата
Бренд Име:
AIBIYI
Шема:
Персоналните Прилагодување
Број На Модел На:
a0929

Избор на купувачот