Пурпурна крава 5D DIY Круг Дијамант шема Сликарство Крстот Бод Дијамант Везови Кристал ѕид се држи дома декорација занаети
Ново

Пурпурна крава 5D DIY Круг Дијамант шема Сликарство Крстот Бод Дијамант Везови Кристал ѕид се држи дома декорација занаети

DEN 283.00
DEN 479.04

Во форма достапна за нарачката


П : Што да правам ако не добие доволно дијамант?
A : почитувани Firend, можете да не контактирате повторно испраќање на дијамант ако се најде таму не е доволно.Заштита на животната средина на смола е drilled со 2. Платно се направени на HD oilcloth и боја, платно не е лесно да се оштети, ефективна вода-доказ и влага доказ, луксузни квалитетни, трајни.
DIY Дијамант сликарство производството чекори
◆1. Дијамант сечење процес е ригорозна, совршен допир, мазна и нежна, транспарентни треперење, висок индекс на рефракција, совршено се вклопуваат во екранот, повеќе сјајна.
■DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (производот не содржи рамка). Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.Пурпурна крава 5 D DIY Круг Дијамант шема Сликарство Крстот Бод Дијамант Везови Кристал ѕид се држи дома декорација занаети Почитувани DIY ентузијасти! Дијамант сликарство производи има декоративен, забавни, колективно и добри образовни значење, не само што може да се забавуваат исто така, може да биде претставен како подарок за другите,тоа е еден вид на популарна уметност, култура, Ние ви нудиме целосно нов вид на "Дијамант вез" или како што е наречена "Дијамант мозаик" и " Дијамант сликарство ". Ние избрани животната средина-пријателски смола материјали, Круг дијаманти е шарени три-димензионални сјај, дел јасно, одлична текстура. Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки. Ако сликата е.
П : Е овој производ полна со дијаманти?
A : да почитувани,целата слика на круг смола вежба .
DIY дијамант сликарство карактеристики :
■ DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата
■DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на вашиот дом или да ја даде на другите како единствен и незаборавен подарок! Само место на цел и да ги испратите вашата слика за нас, и ние ќе ви даде совршен дијамант вез на било која слика сакате!
Ние избрани животната средина-пријателски смола материјали, Круг дијаманти е шарени три-димензионални сјај, дел јасно, одлична текстура. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
П : Колку време ќе можете да го испратите производи?
A : почитувани, општо земено, ние ќе испрати пратката во рок од 5 дена по вашата исплата.
П : Може ли да се направи дијамант слика од моите сопствени слики?
A : Да пријател, ние може да се направи дијамант слика на која било големина и било слики. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
За Фото Обичај
Тоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да се направи дијамант сликарство, како што се вашата фамилија или свој портрет, свадба слики, фотографии на патување, домашни миленици, и убава глетка и др.

Главните својства

Големина:
25cmx20cm, 30cmx25cm, 40cmx30cm, 50cmx40cm, 60cmx50cm, 80cmx60cm
Стил:
Европа
Дијамант форма:
Круг
Бренд Име:
Вежба Сјајна
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Применливи простор:
во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Hom
Ткаенина тип:
HD Платно
Дијамант тип:
Рубикова Круг Дијамант
алатки:
Дијамант јадење,Точка пенкало,Дупчење кал,Железо пинцети
Unfinish:
да,треба вашиот рачно изработени
Платно материјал:
Масло на платно
Поставете Тип:
Производот Категорија:
Занаетите / Везови / Везана
Големина на Слика:
Според опција
Погоден:
Семејството,Пријателите,Децата

Избор на купувачот