5W 44mm 550lm LED PCB со smd5730 чипови инсталиран, алуминиумска плоча основата на сијалицата светлина, таванот светлина, LED светилки
Ново

5W 44mm 550lm LED PCB со smd5730 чипови инсталиран, алуминиумска плоча основата на сијалицата светлина, таванот светлина, LED

DEN 172.80

Во форма достапна за нарачката


Опис
Точка Име : LED PCB со SMD5730 инсталирани за pendant светлина, Кристално ламба итн
Моќност : 5 W
Големина : 44mm
Прозрачна Флукс : 550-600lm
LED : SMD5730
Актуелни : 300 Ma
Фактор На Моќ : >80%
CRI : >80
Боја tempreture :
Топло бела 3000-3500 K
Природните бела 4000-4500 K
Чиста бела 6000-6500 K
Материјал : алуминиум плоча база
Животен век : >50000 часа
Примена : се Користи за Сијалица светлина,downlight, Вниманието, Таванот светлина, Pendant светлина, Кристал на светлина итн
Карактеристики :
(1)Лесна инсталација не бара заварување светилка монистра
(2)светодиодни повеќе униформа, топлина дисипација е подобро да се намали светлината згаснува
(3)Цели : да се замени вградна светилка крушка, висока моќност LED светла
(4)да се Осигура дека жица и LED заварување температура е под 85 степени!
Answer : ___________________________ Note : LED мора да се додаде со радијатор/ладење вентилатор.
Пакување вклучуваат :
1x 1pc led pcb одбор со smd5730 led диоди

Главните својства

Wattage:
Warm white 3000K, Natural white 4500K, Pure white 6000K
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Бренд Име:
Umaked
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Обликот:
Annular
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Lumiled
Број на LED Чип:
10 Компјутери
Напон:
AC85-265V
Повод:
дневна соба
Зрак Агол(°):
120°
Моќ Толеранција:
3%
LED Чип Модел:
5730
База Тип:
E14
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
44mm

Избор на купувачот