Оган Јавор Отворено Лични Готвење Систем Пешачење Кампување Опрема OvenPortable Најдобри Пропан Шпорет на Гас Режач Поставите ФМС-X2 Тенџере
Ново

Оган Јавор Отворено Лични Готвење Систем Пешачење Кампување Опрема OvenPortable Најдобри Пропан Шпорет на Гас Режач Поставите

DEN 2880.00
DEN 4800.00

Во форма достапна за нарачката


Внимание ве молиме не постои гас канистер во пакет.
Карактеристики :
Ѕвезда готвење систем е многу висока ефикасност comination, со топлина размена на та дното на садот, тоа може да се зголеми на топлина eficiency околу 30%.
Материјал : Алуминиум, Stainles Челик, Бакар, Силикони.
Отвори : Ф254*265mm
Укината : Ф133*205mm
Максимална Излезна Моќност : 1500 W
Товарот : 5kg
Погоден : Слободно и да се Истражуваат
Тежина : 600g
Врела 1 L вода само да се земе 3' 05"
Пакетот вклучува :
1 сет на готвење систем
1 Шпорет на Гас (ФМС-103)

Главните својства

Употреба Состојба:
Високата Надморска Височина
Модел:
FireMaple ФМС-X2, X3 Готвење отворено шпоретот
Парче Број На Ветрот Deflector:
Не правец на штит
Капацитет:
Гориво:
Гас
Материјал:
Алуминиум легура
Со Палење на Уредот или Не:
Вклучени
Тип:
Шпорет На Гас
Структура:
Еден-Парче
Примена На Метод:
упатство
Бренд Име:
Оган-Јавор
Расположливиот:
No
Применливи Леќата Тип:
упатство
Стил:
отворен готвење
Автоматско Алармантна или Не (Литургија):
No
Со Дрвена Рачка или Не:
Yes
Со Гориво или Не:
No
категорија:
Шпорет На Гас
Шпорет Тип:
Шпорет На Гас
F1:
отворено шпорет за Готвење
F2:
најдобри кампување печка за опстанок, кампување, планинарење, пикник, СКАРА
F3:
НОВИ готвење Систем пешачење
F4:
бензин режач

Избор на купувачот