EBOYU(TM) ATTOP YD-IDR903 Летало Играчки 2.4 G 4CH 6-Оската Жиро 2MP Камера РК Quadcopter со 3D Флип Обезглавени Режим Функција
Ново

EBOYU(TM) ATTOP YD-IDR903 Летало Играчки 2.4 G 4CH 6-Оската Жиро 2MP Камера РК Quadcopter со 3D Флип Обезглавени Режим Функција

DEN 2407.00
DEN 2735.52

Во форма достапна за нарачката


EBOYU(TM) ATTOP YD-IDR903 Летало Играчки 2.4 G 4 CH 6-Оската Жиро 2 MP Камера РК Quadcopter со 3 D Флип Обезглавени Режим Функција
Спецификации :
Бренд име : Attop
Материјал : ABS
Мемориска картичка : 4 GB
Контролор на владата : во Режим 2(лева рака гас)
Функција : Напред/назад, горе/долу, лево/десно, sideward лет, ноќ осветлување, 3 D флип, обезглавени режим, брзина префрлете го режимот
Погоден век : Над 14 години
Далечински растојание : следејќи го движењето на 80m
Време на полнење : следејќи го движењето на 50mins
Работно време : следејќи го движењето на 5-7mins
Главниот мотор тип : 7 * 16 / 4pcs
Предавателот батерија : 3 * 1.5 V AA батерија (не се вклучени)
Quadcopter батерија : 3.7 V 300m Ah Lipo батеријата (вклучени)
Батеријата големина : 35 * 18 * 7mm
Quadcopter големина : 200 * 197 * 47mm(вештачки мерења грешка е дозволено)
Quadcopter тежина : 55g (батеријата исклучени)
Пакет Информации :
Пакет големина : 40 * 24 * 10см / 15.7 * 9.4 * 3.9 во
Пакет тежина : 722g / 1.59 lb
Бренд подарок кутија пакет
Пакет Листата :
1 * ATTOP YD-IDR903 РК Quadcopter
1 * Предавател (Режим 2)
1 * 3.7 V 300m Ah Li Po Батеријата
1 * 2 MP Камера
2 * Резервни Пропелер
1 * Шрафцигер
1 * Полнење преку USB-Кабел
1 * Читач На Картички
1 * 4 GB Мемориска Картичка
1 * Англиски Упатство
Најчесто поставувани ПРАШАЊА на авиони :
1.Авионот не успеваат да се поврзете со предавател.
Пред врзување, осигурете се дека батеријата е полна. Потоа се сврти на летало и на испраќачот, времето помеѓу овие два работа треба да биде завршена во 2 секунди.
2.Еден или повеќе мотори не работат.
Летало треба да остане на рамна површина за време на обврзувачки, или мотор е оштетена.
3.Батеријата проблеми (не може да биде обвинет, оток, итн.)
Батеријата е оштетена, предложи да се промени нова.

Главните својства

Бренд Име:
Cheerson
Материјал:
Метални,Пластични
Пакетот Вклучува:
Оригинална Кутија,Батериите,Оперативни Инструкции,Полнач,Далечински Контролер,Camera,USB Кабел
Далечинска Контрола:
Yes
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Далечински Растојание:
Следејќи го движењето на 80m
Димензии:
200 * 197 * 47mm(вештачки мерења грешка е дозволено)
Извор На Енергија:
Електричен
Полнење Напон:
3.7 V 300mAh Lipo батеријата (вклучени)
Време На Полнење:
Следејќи го движењето на 50mins
Карактеристики:
Модел
Гаранција:
Фабриката Гаранција
Предупредување:
Не се погодни за под 8 години
Приклучоци Тип:
USB
Моторни:
Четка Мотор
Контролор На Батеријата:
3 * за 1.5 V AA батерија (не се вклучени)
Контрола На Канали:
4 Канали
Акција Време:
Следејќи го движењето на 5-7mins
Контролор На Владата:
MODE2
Возраст Опсег:
Grownups,> 8 години,> 14 години,> 6 години
Број На Модел На:
YD-IDR903
Тип:
Хеликоптер
Воздушна Фотографија:
No

Избор на купувачот