DC12V Мини Безжична Дигитален led пиксели модул лента WS2811 led контролер со АНТЕНСКИ далечински управувач Далечински 2048 Пиксели За LED Лента
Ново

DC12V Мини Безжична Дигитален led пиксели модул лента WS2811 led контролер со АНТЕНСКИ далечински управувач Далечински 2048 Пиксели

DEN 381.00
DEN 552.00

Во форма достапна за нарачката


12 V WS2812 B WS2811 RGB Контролер За LED Лента Светлина Модул & 14-Копче за Далечински 2048 Пиксели Карактеристики : RF Далечински управувач, со долги,жица конекцијата е едноставна и е многу лесен за употреба; Поддршка на речиси секој вид на една жица или две-жица LED ДРАЈВЕР-IC ;(Може да се прилагоди) Со 125 видови на модели,кои се живи и убави; Секој контролер може да се контролира до 2450 пиксели; За : WS2811,,WS2801,8806,6803,1003,1903 Спречување обратна поврзување на напојување. Далечинска Контрола на Функциите На Секоја Копче : вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ За контрола на LED вклучите или ИСКЛУЧИТЕ РЕЖИМОТ+ Префрлување модели forwardly MODE - за Префрлување модели backwardly БРЗИНА+ Преклопни брзина forwardly БРЗИНА - Преклопни брзина backwardly АВТО внатрешни Работи моделот автоматски NUM+ Додадете бројот на пиксели на секоја секција NUM - Намален бројот на пиксели на секоја секција ДИК+ Додади број на дел. ДИК - Намален број на дел. НАТПРЕВАРОТ се Поклопува со Далечински управувач со добивањето на контролер за Тестирање и Појавување на : 1), притиснете и задржете го копчето АВТО до 3 секунди, додека ВОДЕШЕ е надвор, пуштете го копчето АВТО да се во режим на префрлување во црвена,зелена,сина,жолта,виолетова,цијан и бело,вештерка да го тестирате вашиот LED. 2)притиснете и задржете го НАТПРЕВАР копчето за до 3 секунди за да одговара на Далечински управувач со добивањето на контролер. 3)притиснете и задржете го НАТПРЕВАР копчето за до 3 секунди за да се он-натпревар. Забелешки : 12 V Верзија би требало да работат со DC12 V WS2811 LED Лента само!(Ние, исто така, имаат 5v, ве молиме контактирајте со нас сервисот) Пакувањето вклучува : 1 PCS SP101 E RF Контролер+1pcs DC Машки конектор

Главните својства

Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Материјал:
ABS
Controled Метод:
RF
Гаранција:
2 години
Број На Модел На:
WS2811
сертификација:
CE,RoHS,EMC,CCC
Режим На Конекција:
RF
Wattage:
20
Max. Оптоварување На Моќ:
20
Бренд Име:
Tightsen-Home
Карактеристики:
WS2811 DC 12V
Далечински Растојание:
0-10m
Напон:
12V
Применливи Светла:
DC 12V

Избор на купувачот