601116 061116 3.7 V 100mAh литиум полимер батерија за MP3 MP4 плеер Bluetooth слушалки батеријата полимер батерија
Ново

601116 061116 3.7 V 100mAh литиум полимер батерија за MP3 MP4 плеер Bluetooth слушалки батеријата полимер батерија

DEN 312.00

Во форма достапна за нарачката


Herewith Главната спецификација на ДТП 3.7 V 100mah литиум јонска батерија за GPS.
Опис На Производот :
Модел
SD 601116 061116
полнење температура
0~45 C,45~85%RH
Norminal votage
3.7 V
температура на испуштање
-20~55 C,45~85%RH
Norminal капацитет
100m Ah
складирање температура и влажност опсег
во текот на еден месец
-20~+55 C,45~85%RH
континуирани испуштање струја
0.5 C
над три месеци
-20~+45 C,45~85%RH
со текот на испуштање заштита тековна
Buxtehuder бул. 2 C
во рок од една година
-5~+20 C,45~85%RH
над задолжен за заштита на напон
4.25 V + / - 0.025 V /CELL
Големина
6.0 mm*11mm*16mm(со PCM)
испуштање заштита напон
2.50 V + / - 0.10 V /CELL
max. полнење напон
4.20 v
тековната задолжен
1 C
Примерок
ОК
Циклус На Животот
повеќе од 500 пати
Предности На Производите :
1, Висока густина на енергија
2, Висока работен напон за еден батеријата клетки
3, Загадување-бесплатно
4, Долг циклус живот
5, Без меморија ефект
6, Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро
7, Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8, Фабрика цена& Висок квалитет
9, Добра конзистентност, низок само празнење
10, мала тежина, мала големина
Карактеристики
1.100% Сосема Нов батеријата
2 .Високо квалитетни и издржливи
3.Обезбедува одлични континуирано извори на енергија на вашиот уред 4.Висока густина на енергија, долг живот батерија 5.Оваа батерија е екстра долг живот за сите вашата батерија напојува уреди
Превозот услови
* 2-100pcsПревозот со шведските пакети,за 45-55 дена пристигнување.
*Над 100pcs-Превозот од UPS-от или Fedex,за 7 дена arrivlal.
Начин на плаќање
Услуга по
*Забелешки : Нема појава нула и без вештачки штета.
*Шест месеци гаранција за гаранција.
*Забелешки : Не-човек-направени штета за слободни трошоците за суровини и вештачко одржување.
Зошто да изберете нас
1.Ние сме фабрика и трговското друштво од 2003 година, 12 години искуство и професионален.
2.Топла продажба ширум светот,многу клиенти prefect предмети одлични перформанси.
3.3 продажни тимови и 5 КК и по-сервис тимови.Најдобри за Вас.
4.Одличен квалитет,конкурентни цени.
5.Изберете нас, бидејќи на вашата мудрост.

Главните својства

Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Капацитетот На Батеријата:
100MAH
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
601116
Тип:
Li-полимер
is_customized:
Yes
Големина:
601116
Номиналниот Капацитет:
100MAH
Услуга:
Продавница гаранција
Продавница гаранција:
оригиналниот

Избор на купувачот