2 инчен 2 Парчиња пневматски управувана од не ' рѓосувачки челик Топката Вентил
Ново

2 инчен 2 Парчиња пневматски управувана од не ' рѓосувачки челик Топката Вентил

DEN 14351.52

Во форма достапна за нарачката

2 Парчиња Пневматски Топката Вентил
. Actuator тип : двонасочни, исто така, имаат единствена постапувајќи
2. Топката вентил големина : DN50 тема врска
3. Конекција : нишка со BSPT , G и NPT
4. Течност : Воздух, Вода, пареа, за третман на вода
5. Притисок класа : 1000 WOG
6. Плаќање : L/C, Western Union или Т/Т
7. Мини цел количество : 1 сет
Основни информации за нерѓосувачки челик навој топката вентил :
Actuator :
Целосната на сообразност на спецификациите на : ISO5211, DIN3337, VDI/VDE3845, NAMUR.
На екструдиран висока јачина алуминиум тела се прецизност усовршуваа и тешко елоксирани продуктивен внатрешна понесе површина која може да обезбеди низок коефициент на триење, непречено извршување и долг животен век.
Сите постапувајќи површини се опремени со висок квалитет лежишта, што резултира во ниска триење, доста и висок циклус живот.
На две независни надворешни патување стоп на вредноста завртки може лесно и прецизно да се прилагоди до ±5º на двете отворени и затворени насоки.
Мултифункционален позиција индикатор со NAMUR стандард е лесен за монтажа додатоци.
Пред-компримиран оптоварување извори се погоден за безбедно монтирање и расклопување операции. Умре-излиени алуминиум пистонс и на крајот капи, се со висока сила и мала тежина.
Факултативна Viton и Силиконски заптивки се на располагање за ниска и висока температура апликации.

Главните својства

Број На Модел На:
Q611F-16R-DN50
Тип:
Вентили
Порт Големина:
2

Избор на купувачот

20Pcs BTS409L1 СОП нови
Ново
20Pcs BTS409L1 СОП нови
Во форма достапна за нарачката
DEN 1038.00
Класификација на производот:

20Pcs J607 СОП нови
Ново
20Pcs J607 СОП нови
Во форма достапна за нарачката
DEN 865.00
Класификација на производот:

20Pcs 2N0608 СОП нови
Ново
20Pcs 2N0608 СОП нови
Во форма достапна за нарачката
DEN 865.00
Класификација на производот:

20Pcs BTS5672E нови
Ново
20Pcs BTS5672E нови
Во форма достапна за нарачката
DEN 1038.00
Класификација на производот:

20Pcs BTS5210G нови
Ново
20Pcs BTS5210G нови
Во форма достапна за нарачката
DEN 865.00
Класификација на производот:

20Pcs 1045 SOP8SOP нови
Ново
20Pcs 1045 SOP8SOP нови
Во форма достапна за нарачката
DEN 1038.00
Класификација на производот:

20Pcs D6789 СОП нови
Ново
20Pcs D6789 СОП нови
Во форма достапна за нарачката
DEN 1038.00
Класификација на производот: