Дијамант везови животинско пејзаж слики дијамант сликарство слика со rhinestones и дијаманти занаетчиски дома декорација
Ново

Дијамант везови животинско пејзаж слики дијамант сликарство слика со rhinestones и дијаманти занаетчиски дома декорација

DEN 342.00
DEN 671.04

Во форма достапна за нарачката

(Поголема големина, подобар резултат. Проверете смола дијаманти и боја на соодветните боја код, да се обезбеди сите дијаманти код се завршат.20-40 работни дена од кина пост воздух воздухопловната,руската земја обично треба. Tolerances : Поради ова е ракотворби производ, не е дозволиво варијанта 1-3cm во димензиите на платно. Изберете лик (симбол), најдете соодветните дијаманти и го стави во вежба плоча. Заедничката треба да се угнетените и чисти, немаат пукнатини. 4) може да се меша и секоја точка од нашата продавница и да ги испраќаат заедно! 1) Нормално, ние ќе брод надвор предмети во рок од 48 часа, откако ќе ја добиете вашата исплата информации. 01 / Плоштад Дијамант Ние избрани животната средина-пријателски смола материјали, производство во согласност со DMC меѓународната стандардна боја картичка, дијаманти за вкупно 447 видови, може точно да покаже сликата на филтрирање боја шема, поблиску до оригиналната ефект,и на плоштадот дијаманти е шарени три-димензионални сјај, дел јасно, одлична текстура.Големината спецификација што е споменато погоре е за големина на слика, платно големината ќе биде додадено околу 5 cm. тие се EMS,DHL и Кина Пост Воздух Mail . Отворете го вашиот парцела, проверете колекции дали сите делови се целосно или не. Употреба : Почетна / Хотел / Office / Свадба Deocration / Луксузни Подароци. Стави дијаманти во вежба складирање кутија (2x6 ) , се држи на налепница, напишете ја боја нема. 02 / Едноставен и лесно да се научат На платно само дијамант вежба ставете ги во соодветниот број за локацијата, може да биде едноставен и лесно да се научат, лесен за употреба, само за да ви даде едноставен. Вежба Складирање Кутија (2x6) 04.Експресивната сила на сликата е исклучителна, повеќе реални, три-димензионални чувство посилно. Отворен мал дел од селотејп, обрнете внимание за да ги задржи прашина надвор. Фотографирањето на вашиот локален рамка на пазарот , користење на вашите омилени рамка до рамка тоа. Персонализација на Слика : Ние може да се направи сопствен производ за било која слика.3 mm (13 дел). Тоа е бесплатен превозот на речиси низ целиот свет од Кина Пост Воздух Mail.
03 / Висок Квалитет на Платно База материјали се направени на HD oilcloth и боја, секој соодветните боја блок се претставени преку писмо, Пост во дупчење процес може да се издвои од страна на соодветните вежба боја и писмо. 01 / Сјае Светло Овој дијаманти насликани од страна на рефракција силна дијаманти, силна три-димензионални сенце, сјае светло, веднаш да заличи до вашиот дом. Платно не е лесно да се оштети, ефективна вода-доказ и влага доказ, луксузни квалитетни, трајни.
04 / Strong лепливоста Ние ги користиме специјални нафта лепила стап, го држи сила со дијаманти повеќе цврсто.Поголем големината, подобар ефект! Ве молиме испратете ваша слика за нас, ние ќе се направи ефект слика за вас во времето. Нерѓосувачки Челик Пинцети 02. Сечење процес единствени, се поделат во 9 дел и 13 дел, совршено се вклопуваат екранот, повеќе сјајна. Користете помош на пинцета да ги собереш на соодветни дијамант нежно, а потоа го стави во соодветната позиција на модел број. Големина На Слика : Според опции. Дијамант сечење процес е ригорозна, совршен допир, мазна и нежна, транспарентни треперење, висок индекс на рефракција., Промена на друга боја на дијаманти. Слика совршен, допрете совршен, дијамант shing, на индекс на рефракција е висока. Може да се стави книга на предниот дел од дијамант цртеж, со раце притисне на книгата.

Главните својства

Големина:
20x27cm bag packing, 30X40cm bag packing, 40X54cm box packing, 50X67cm box packing, 58X77cm box packing
Бренд Име:
MATRESHKA
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Број на Бои:
Над 45
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Pasting Област:
Целосна
Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT
Алатки тип:
Алатка Поставува
Поставете Тип:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Вез Метод :
дијамант везови
Техника:
Висок Квалитет На Печатење Машина
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Функција:
Дома декорација
Ткаенина Тип:
Платно
претставува:
Rhinestones
Производство тип:
Ѕидот Налепници

Избор на купувачот