DMX 512 Дигитален Сигнал Контролер 24CH RGB LED Светло Декодер Dimmer DC 12V-24V
Ново

DMX 512 Дигитален Сигнал Контролер 24CH RGB LED Светло Декодер Dimmer DC 12V-24V

DEN 4608.00
DEN 5759.52

Во форма достапна за нарачката

(3) Инсталирана во погодна средина. Точки на внимание во инсталирање и користење на Принципот на инсталирање & користење? (1) влезниот напон треба да биде ограничено во номинална опсег.
Насока за нас
DMX адреса код settings (подесувања) 1.5 килограми Бруто тежина : 1. (7) Сигнал линија и моќ линија на светилки треба да биде далеку од висок напон линии Пакет Вклучуваат : 1x DMX512 Контролер 24 канали. Забелешка :
Поврзете анодна и RGB жица на заеднички анодна RGB модул за излез интерфејс на декодерот директно; Поврзете се анодна жица на еден-боја модул за V+ на декодерот, и да се поврзете на катоден жица за еден од RGB pin според ЛЕР боја; Поврзете неколку бои еден-боја модул за еден декодер, ве молиме да ги поврзете нивните анодна жици за V+ игла на декодерот. А возачот не може да биде поставување во висока температура или влажни услови Б. Вози излезен интерфејс : Вообичаена во анодна-V+ и со 8pcs на V+ интерфејс & 24pcs на R, G, B излезен интерфејс. 2А /CH Моќ излез : 12 V :
Интерфејс спецификации
(1) DMX Сигнал текст интерфејс, RJ45
(2) DMX Сигнал излезен интерфејс, RJ45 (3) Адреса поставување интерфејс (4) се Вози излезен интерфејс (5) Моќност интерфејс (6) XLR 3 текст машки-крај (7) XLR 3 излез женски-крај DMX Сигнал интерфејс : 1 : DATA+ 2 : ПОДАТОЦИ - 3-6 : NC 7-8 : GND 1 : GND 2 : ПОДАТОЦИ - 3 : ПОДАТОЦИ+ Адреса за поставување на код за вклучување/исклучување : ве Молиме видете на оперативни инструкции на следната страница. Што е?[ 128 + 64 + 32 + 2 ] = 226 3. Вредноста на секој НАТОПИ : НАТОПИ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Вредност 1 2 4 8 16 32 64 128 256 Пример 1?Поставување на 38 Поставите 6,3,1 малку на НАТОПИ switch to"1"?другите поставено на"0"?потоа збирот на 1~9 е 32+4+2?е почеток адреса 38. Тоа е главно се користи за контролирање на згради & применуваат светла LED.?Се користи само за сигнали коло поставување??На битови from1 до 9 на DIP прекинувач се како клуч на пишување DMX адреса код, 1 LSB и 9 е MSB; вкупно 512 адреса кодови. Ние препорачуваме три начини за да го земе на топлина како што следува ?Bared во воздух движат ?Стави во голем доволно простор за одземање на топлина ?Фиксни на големи metalline одбор, и бидете сигурни дека тие се контактирани и Точки за внимание во инсталирање и користење? (1) сигурен должина на линија е 200m, ве молиме обидете се да се стави на контролорот блиску до декодер, па како да се избегне сигнал стануваат слаби за користење со контролер. Технички Параметри за Работна температура : 0-70 °C ја Дешифрира канал : 24 канал напон : DC, +12~24 V Надворешна димензија : L340*W142*H57 mm Пакување големина : L350*W180*H65 mm Нето тежина : 1. Поврзување на DMX-512 Сигнал Кабел.6 кг потрошувачка на Енергија : Сигнал текст : DMX-512 Стандард дигитален сигнал Сигнал на излез : 12~24 V, Макс. (2) не се користат од страна на над товарот. 10-малку е ТЕРМИН и ќе биде на терминалот, а тоа е исклучено. 1~24 канали излез за опција и секој канал може да се постигне 256 gradations на контрола, и, исто така, може да се користи како приклучок на КОМПЈУТЕР дигитални светлина контролер и аналогни светлина modulator.
Summarization На декодерот усвојување на напредни микро-компјутер за контрола на технологијата и претворена на DMX512 дигитален сигнал широко се користи во меѓународни да аналогни контрола сигнал. Имајте на ум?10-малку е терминалот. (4) Бидете сигурни дека за да се поправи на сигнал линија на splice на декодерот (5) ве Молиме обидете се да се задржи на декодерот во близина на светлина, ако светлината е над 5m, тоа е подобро да се ре-се поврзете на светлина и декодер. Не само што важат за разните од ПРЕДВОДЕНИ од модулот во полна боја на & моно боја, но, исто така, може да се само-кастрење на излезна струја врз основа на оптоварување од ПРЕДВОДЕНИ од модулот.

Главните својства

Тип На Објект:
RGB Controler
Бренд Име:
YJBCo
Карактеристики:
.
Применливи Светла:
RGB
Гаранција:
5 година
Max. Оптоварување На Моќ:
1152
Wattage:
576
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12-24V
Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
DC
Режим На Конекција:
Завртка
Број На Модел На:
24ch
Осцилација фреквенција:
.
Controled Метод:
Завртка

Избор на купувачот