За LG G3 Перо D690 D693 D693n LCD Дисплеј + Екран на Допир за Замена Digitizer Собранието За LG Optiums G3 Перо го замени екраните
Ново

За LG G3 Перо D690 D693 D693n LCD Дисплеј + Екран на Допир за Замена Digitizer Собранието За LG Optiums G3 Перо го замени екраните

DEN 1679.52

Во форма достапна за нарачката


За LG G3 Перо D690 LCD Дисплеј + Екран на Допир за Замена Digitizer Собранието За LG Optiums G3 Перо го замени екраните екранот
Телефон Mod el : За LG G3 Перо D690
Големина : 5.5 инчи (149.3 x 75.9 x 10.2 mm )
1. Контрола на квалитет : Сите производи се нашите професионални КК тим тест ( Врвен Квалитет )
2. Пакување : пакет за LCD е antistatic кеса, потоа го ставаат во меур торба или мала кутија
3. Информации : Ние споделување на најновите информации во Кинескиот пазар со сите наши клиенти.
4.Тестирани пред превозот и 100% работи добро
5.таму беше 1 сет на алатки во секој пакет.ако ви требаат повеќе алатки,pls контактирајте со нас.
Внимание : Pls на тест пред да го инсталирате на вашиот телефон,или продавачот нема да прифати било каков спор по.
ако не сте добри во замена на LCD,ние ви препорачуваме да го имаат тоа направено од страна на професор.
Под Услови На Гаранција :
1.Ќе најдете на објектот е оштетен кога ќе openning парцела.
2.Ќе најдете објект што не работи кога сте на тестирање,и да не го инсталирате.
3.Ќе добиете ред бои и модели.
4.Не сте се примени предмети.
Под Услови Да Не Се Во Гарантен :
1.Не сте тест предмети пред да го инсталирате.
2.Без работа или се оштетени поради неправилна инсталација.
3.Мора да се користат објектите.
4.Не сте примиле пакетот, бидејќи ќе остави погрешен адреса или телефонски број.
Трговија на големо поддршка!
Пад на превозот поддршка!
Слики Предвидени За препродавачи!
Руски Пријател Се Обрне Внимание Ве Молиме >>>
Ве молиме пополнете во примачот име и презиме поради новата политика на руската обичаи
било nondelivery нема да биде одговорен доколку клиентот не ги обезбеди
доволно информации кога прави нарачка.Ви благодариме за вашиот разбере

Главните својства

боја:
Црна
Резолуција На Екранот:
960x540
LCD Комплет:
Yes
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран
Компатибилен Бренд:
LG
Број На Модел На:
За LG Optimus G3 Перо D690
Бренд Име:
canfriendly
Модел На Телефон:
За LG Optimus G3 Перо
ОДГОВАРА ЗА:
LCD Замена За LG G3 Перо
Модел На Телефон 2:
За LG Optimus G3 G 3 Перо D690
Пердув 1:
Екранот+Екран На Допир
Пердув 2:
Екранот+Екран на Допир За LG G3 Перо
Телефон Големина 1:
5.5 5.5 инчен
Телефон Големина 2:
149.3 x 75.9 x 10.2 mm
Стилот 1:
Висококвалитетен lcd екран
Трговија на големо:
Поддршка
Број На Модел На:
За LG Optimus G3 Перо D690 LCD Екраните

Избор на купувачот