DC-AC 300W Чиста синусен облик Инверторот 12V Да 220V Конвертори Напон Исклучување Мрежа Електрично Напојување LED Дигитален Дисплеј USB Кина
Ново

DC-AC 300W Чиста синусен облик Инверторот 12V Да 220V Конвертори Напон Исклучување Мрежа Електрично Напојување LED Дигитален

DEN 1692.00
DEN 2256.00

Во форма достапна за нарачката


Напомена :
Почитувани купувачот,инверторот Default Universal plug.5 HZ
Излез бран Чиста синусен облик
Waveform изобличување THD USB 5 V 1000 MA Max.5 V 40 V±1 V Низок напон за обновување на 13 V±0.5 HZ или 60 HZ±0.работна ефикасност 94.5 V 59 V±1 V 14.
Карактеристики
Користење на напредни dual-ПРОЦЕСОРОТ еден чип интелигентна контрола на технологијата, со голема сигурност, ниска стапка на неуспех карактеристики;
Употреба на увезени компоненти производство, напредни коло дизајн, изработка на инверторот конверзија ефикасност, со капацитет, широк спектар на апликации;
Подобрување на моќни вина заштита аларм функција (undervoltage заштита, overvoltage заштита од преоптоварување заклучување заштита, во текот температура заштита, анти-обратна заштита од краток спој заштита) батеријата преку аларм заштита, безбедност шок функција;
Мали димензии, мала тежина, внатрешниот употребата на ПРОЦЕСОРОТ централизирана контрола, печ технологија, изработка на јачината на звукот е многу мал, мала тежина;
5, вентилаторот за ладење интелигентна контрола, употребата на ПРОЦЕСОРОТ контрола на вентилаторот за ладење на работните услови, во голема мера го продолжи животот на вентилатор, и штедење енергија, подобрување на ефикасноста на работата;
Работата на мали бучава, висока ефикасност;
Производот е мала, мала тежина, висока ефикасност, не-загадувачките, ниско ниво на бучава.5 V 42 V±1 V 10.5 V 59 V±1 V LED светла
Сини индикатор за светло(инверторот излез,нормална работа);црвено индикаторот трепка(под/над напон,преоптоварување,температура,краток спој) Заштита на Батеријата преку под/над напон,преоптоварување,температура,AC краток спој заштита(позитивни и негативни поларитетот заштита) Осигурач DC краток спој заштита LED Дисплеј со висока дефиниција дигитален дисплеј Коло топологија која како рбет Фреквенција линк за Ладење начин Интелигентни ладење,вграден систем за ладење блок
Производот Се Покаже
Примена
Модел Оптоварување моќност 300 W 500 W 600 W 800 W 1000 W 1500 W 2000 W 2500 W 3000 W 4000 W 5000 W
Влезен напон
12v
24v
48v
12v
24v
48v
12v
24v
48v
12v
24v
48v
12v
24v
48v
12v
24v
48v
12v
24v
48v
12v
24v
48v
12v
24v
48v
12v
24v
48v
12v
24v
48v Излезниот напон
220v
110v
220v
110v
220v
110v
220v
110v
220v
110v
220v
110v
220v
110v
220v
110v
220v
110v
220v
110v
220v
110v Чиста бран моќ инвертер
300 W 500 W 600 W 800 W 1000 W 1500 W 2000 W 2500 W 3000 W 4000 W 5000 W Врв моќ
600 W 1000 W 1200 W 1600 W 2000 W 3000 W 4000 W 5000 W 6000 W 8000 W 10000 W максималниот капацитет на батерија
30 AH 50 AH 60 AH 80 AH 100 AH 150 AH 200 AH 250 AH 300 AH 400 AH 500 AH Енергија-sabing светилки 60 W √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ Блескаво 300 W √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ фен за Коса 2000 W
√ √ √ √ √ Desktop PC
200 W √ √ √ √ √ √ √ √ √
√ √ Интелигентни ориз шпорет 850 W
√ √ √ √ √ √ √ 32-инчен LCD ТЕЛЕВИЗОР 200 W √ √ √ √ √ √.
Време на испорака : 1-4days со универзален приклучок.5-10days со потребниот штекер.
Ако ви треба други стандарди приклучокот, Pleae leave messages за приклучок стил она што ви треба, по ставање на ред.1 Една Излезна фреквенција 50 HZ±0.
Ве молиме проверете на моќ/Hz/volts во објектот специфики.90%,не-кондензирање
Почнувајќи Биполарно мека зјапа Низок напон аларм 10.
Не-стандардни параметри може да се прилагоди
Понекогаш боја на инверторот ќе се промени,Бидејќи производството на различни серии.4 V Оперативни температури спектар -10°- +50° Складирање температура -30°- +7-° Влажност Max.5 V 61 V±1 V 15.5 V 48 V±1 V Над напон затвори 15.80%
Влезниот напон спектар 9.5 V 48 V±1 V 13 V±0.(имаат фото е подобро)
И некои е потребно повеќе трошоци за некои посебни стил.

Главните својства

боја:
12VTO220V, 24VTO220V, 48VTO220V, 12VTO110V, 24VTO110V, 48VTO110V
Тип:
DC/AC Инвертори
Број На Модел На:
300W
Излезна Моќност:
201 - 300W
Излез Тип На:
Еден
Големина:
210*110*58
Тежина:
0.9KG
Влезен Напон:
12V/24V/48
Излезниот Напон:
100V-240V
Фрекфенција:
50HZ±0.5 HZ или 60HZ±0.5 HZ
Излезна Струја:
0.1 A-0.5 A
is_customized:
Yes
излез бран:
чиста синусен облик
USB:
5V 1000mA
Ладење начин:
Интелигентен систем за ладење
Врв моќ:
600W
Тип:
исклучување мрежа
Max. работна ефикасност:
94.80%
Температурата на работа опсег:
-10°- +50°
Температура на чување:
-30°- +70°

Избор на купувачот