AC110/220V Светилка Интелигентни Wiress Далечински Управувач Switch 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Предавателот + 2Receiver
Ново

AC110/220V Светилка Интелигентни Wiress Далечински Управувач Switch 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Предавателот

DEN 527.00
DEN 585.12

Во форма достапна за нарачката

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.
AC110 V 220 V Светилка Интелигентни Wiress Далечински Управувач Switch 1 CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 1 Transmitter +2 Receiver
Достапни големини : 110 V 315 MHZ / 110 V 433 MHZ / 220 V 315 MHZ / 220 V 433 MHZ
Кога ќе се направи ред,pls оставите порака,Доколку нема порака, ние ќе го испрати по случаен избор
Пакување листа : 2 x Приемникот 1 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат) Спецификација : 1.Предавателот Оперативен Напон : DC12 V Оперативни Струја : 30 MA Оперативни Фреквенција : 266-433 MHz Фреквенција Растојание : 0-200m (ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ). Кодирај : Фиксиран код, Лемење 2.Примачот Канал : 1 CH Декодирање : Учење код Работен Напон : AC 110 V/220 V Излезен начин : Еден Toggle Прилагодливи Максимално Оптоварување Струја : 10 A Оценет оптоварување : 10 A 220 V Приемник Чувствителност : -105d Bm Работна температура : -40 "C - +80" C Големина : 35*25*18mm Работа/излез начин : Бутване/Не-Latched : Притиснете едно копче Работи /НА. Олабави вашиот прст на истото копче Стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач. Авто -заклучување/Self-Latched : Притиснете едно копче за едно време работи/НА. Притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач. Метод на учење : Текст AC110 V/220 V за Примачот. притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот. Потоа притиснете предавателот , Led индикатор флеш брзо, тоа значи учење успешно. Расчистување Код : Одржување притиснете го копчето за учење Копчето на приемникот додека Led индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно. Ве молиме забележете дека : ве Молиме да ни кажете што излез државата дали сакате по ставање на ред. Или ние ќе брод до вас како стандардна " Еден (бутване)" . Јас т може да се менува со Заварување на самото Место од страна на Лемење. Превозот Цена : ако имате било превозот се изразуваат(како на пр : DHL,EMS,Fedex ),ве молиме контактирајте со нас прво,ние може да ви даде некои попуст .

Главните својства

боја:
110V 315MHZ, 110V 433MHZ, 220V 315MHZ, 220V 433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
0-200M
Карактеристики:
110V/220V Безжичниот Далечински Управувач
Број На Модел На:
SKU6287
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Избор на купувачот