4w Плоштадот LED подземни светлина AC85V-265V Кул/Топло Бела лента/сцена/градина кат отворено осветлување 12PCS
Ново

4w Плоштадот LED подземни светлина AC85V-265V Кул/Топло Бела лента/сцена/градина кат отворено осветлување 12PCS

DEN 9504.00
DEN 12672.00

Во форма достапна за нарачката

Па ве молиме почекајте трпеливо и не почне спор пред купувачот заштита истече времето. Сите ваши прашања ќе бидат одговорени во течно англиски јазик од страна на добро обучени и
.Висока осветленост увезени LED чип,ладно извор на светлина,без ultravilet и инфрацрвени зраци зрачење
2., со оглед на овие испорака методи се побавни од таквите комерцијални изразат како UPS-от, DHL, Fed Ex, генерално тоа ќе се 20-40 дена да пристигне, најдолго време да достигне дури и до 60 дена за некои далечни области.Алуминиум светилка тело,со оксидација заврши,одлична отпорност на корозија.
Превозот :
* Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 3~5 работни дена од страна на соодветните couriers. Според Русија обичај политика, една парцела без полно име во превозот документ ќе се одржи од руската прилагодено за одреден период на време, тогаш тоа ќе се врати на продавачот или уништени.
Бесплатен превозот 4 W Супер-светли LED погребан светлина skirting на Footlight скалило светла погребан Светилки отворено LED подземни Светла
Влезен напон : AC85 V~265 V или DC12 V
Моќност : 4 W фактор на Моќ : 0.9
CRI : Ра>90 Зрак агол : 60degrees
Заштита Ниво : IP68 Температура : -20~60 C 0
Живот : 30000~50000 H Гаранција : 3 Y
Материјал : Зајакнато стакло+нерѓосувачки челик површина+Ал
Димензија: L100mm*W100mm*H70mm,
Температура на бојата : топло бела : 2700 K-3200 K;чиста бела : 40000 K-4500 K;Ладно бела 5500 K -6000 K
Примена : плоштад,ресторан,Приватни вили,градина,сала за состаноци,изложбена сала,Област на животната средина beautification,Фаза бар,супермаркет,Паркинг скулптура,Туристички атракции и други palce
Специјалност :
1. Доаѓањето време зависи од некои фактори и различните области
*Предмети се испраќаат од Кина користење на Fedex, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 6 до 7 работни дена. Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила. Ако сте ја одбрале бесплатен превозот испорака метод, како што се Кина Пост Воздух Mail, Epacket, итн. За купувачите кои директно започнете спор, се надеваме дека да се откаже од спорот прво тогаш ние ќе ве поддржи со нашите најдобри по продажба на услуги; за купувачи кои едноставно да даде негативни повратни информации, без да ни се јавите прво, тоа ќе биде непотребно за нас да се обезбеди какви било понатамошни по-продажба на услуги. Ако најдете квалитет проблем по потпишувањето на пратката, ве молиме не се директно започнете спор или едноставно да даде негативни повратни информации. Додека пратката пристигнува, ве молиме отворете го картонска кутија и проверка на квалитетот на производот, ако го најдете производот оштетени за време на испорака, ве молиме да не го потпише парцела. Општо земено, ние ќе ви ја испорача вашата парцела без понатамошна комуникација; сепак, понекогаш ние треба да се провери со вас за спецификација на производот што го наредил пред испорака, исто така, ако пратката пристигнува но вие не сте достапни или со мобилен или фиксен, на парцела веројатно ќе се врати на продавачот или да се изгуби.Дизајн за лесен,лесен за инсталација и без да го замени традиционалните осветлување извор сродни производи.
Сервис и Бизнис Услови Откако ќе поставите цел, да гарантирањето мазна, точни испорака и пристигнување на вашиот парцела, тоа е многу важно да се задржи себе си се достапни, кога комуникацијата е потребно, на пример, проверете ја вашата нарачка пораки редовно, да ги задржи вашиот мобилен телефон е во употреба, итн.

Главните својства

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Ладно Бела, Ладно Бела
Wattage:
DC12V, AC85v to AC265V
Тип На Објект:
Подземни Светилки
Број На Модел На:
00-87
сертификација:
CE,RoHS
Заштита Ниво:
IP68
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
За итни случаи
Карактеристики:
IP68
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Бренд Име:
KASUO
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Гаранција:
3Years
Напон:
85-265V

Избор на купувачот