DC 9V 24V 12V 10A Безжичен Далечински Контролер RF Далечински Switch 315Mhz/433.92 Mhz Светлината LED Светилка Switch 2Receiver & 1Transmitter
Ново

DC 9V 24V 12V 10A Безжичен Далечински Контролер RF Далечински Switch 315Mhz/433.92 Mhz Светлината LED Светилка Switch 2Receiver

DEN 518.00
DEN 575.52

Во форма достапна за нарачката

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.
безжичен далечински управувач switch 2receiver одбор & 1transmitter далечински контролер
Пакување листа :
2x Приемник
1x Transmitter (Батеријата не се вклучуваат)
Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачот
Спецификација :
1.Предавателот
Оперативен Напон : DC12 V
Оперативен Струја : 6 MA
Оперативен Фреквенција : 315 MHz/433 MHZ (Default 315 MHz)
Фреквенција Растојание : 20-200m
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ).
Кодирај : Фиксиран код, учење код, возен кодот
2.Примачот
Канал : 1 CH
Декодирање : Учење код (бутване/Не-Latched .интер-заклучување/Latched )
Работен Напон : DC9 V/12 V/24 V
Излезна Струја : 10 A
Номинална оптоварување : 10 A 250 VAC / 10 A 125 VAC
10 A 30 VDC / 10 A 28 VDC
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Работна температура : -40 "C - +80" C
Големина : 35*30*18mm
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : Притиснете едно копче Работи /НА. Олабави вашиот прст на истото копче Стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Авто -заклучување/Self-Latched : Притиснете едно копче за едно време работи/НА. Притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Метод на учење : Текст моќ за Примачот .Притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот. Потоа притиснете предавателот, Led индикатор флеш брзо, тоа значи учење успешно. Расчистување Код : Одржување притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно. Ве молиме забележете дека :
Тука е 2*1 CH и 1*2buttons далечински управувач. Можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете, ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување, па сите копчиња се користи .
Ве молиме да ни кажете што излез државата дали сакате по поставување на цел, или ние ќе брод до вас како стандардна "Еден (бутване)". Тоа може да се промени со Заварување на самото Место од страна на Лемење.
Превозот Цена : ако имате било превозот се изразуваат(како на пр : DHL,EMS,Fedex ),ве молиме контактирајте со нас прво,ние може да ви даде некои попуст .

Главните својства

боја:
DC12V 433MHZ, DC24V 433MHZ, DC9V 433MHZ, DC12V315MHZ, DC24V 315MHZ, DC9V 315MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Гаранција:
1
Број На Модел На:
SKU6298
Карактеристики:
Безжичен далечински управувач Префрлате
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
функција 1:
за ламбата
Карактеристика 2:
За Електронски врата
функција 3:
За Shutter вратите и прозорците
карактеристика 4:
За Гаражни Врати

Избор на купувачот