Швајцарија часовници мажите луксузен бренд рачни часовници BINGER Кварц целосна нерѓосувачки кожа за на рака челик водоотпорен 300 МЕТРИ BG-0403-3
Ново

Швајцарија часовници мажите луксузен бренд рачни часовници BINGER Кварц целосна нерѓосувачки кожа за на рака челик водоотпорен

DEN 4699.00
DEN 9213.12

Во форма достапна за нарачката


Сите фотографии зеде со себе.
Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : кварц движење, Метал Состав : 316 L не 'рѓосувачки челик Кристал : Сафир Случај Мерења : 38mm diam Бенд Тип : Вистинска кожа /316 L не' рѓосувачки челик Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија. со англиски настава книга заедно .Надвор кутија се покрие со меур заврши така.Ние и ветуваме го види да не се наштети на транспорт
Квалитетни тест
1)отпорно на Гребење-Sapphire dial прозорецот
2) Fireproofing
3) Отпорни На Вода

Главните својства

Тип На Објект:
Кварц Рачни Часовници
Функција:
Фаза На Месечината,Отпорен На Вода,Заврши Календарот,Авто Датум,Нуркач
Случај Обликот:
Круг
Број На Модел На:
BG-0403-3
Случај Дебелина:
8мм
Отпорност На Вода Длабочина:
5Bar
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
20mm
Движење:
Кварц
Кутии & Случаи Материјал:
кожа
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Бренд Име:
BINGER
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Dial Дијаметар:
38mm
Стил:
бизнис
Бендот Должина:
24cm

Избор на купувачот