5pcs 2.54 mm PCB Женски Насловот Двоен Ред Pin Насловот СМД /SMT 4 Pin 2x2 6 8 10 12 14 16 18 20 24 26 30 40 50 60 80 Pin
Ново

5pcs 2.54 mm PCB Женски Насловот Двоен Ред Pin Насловот СМД /SMT 4 Pin 2x2 6 8 10 12 14 16 18 20 24 26 30 40 50 60 80 Pin

DEN 132.00
DEN 139.20

Во форма достапна за нарачката


2.54 mm Игла Насловот Машки двоен ред Десен Агол SMT SMD 2x2 4 Pin 6 8 10 12 14 16 18 20 22 24 26 28 30 34 40 50 60 80 Pin
1. Моменталната оценка : 3.0 AMP
2. Операција температура -40°C до +105°C
3. Контакт отпор : 20mΩ Max
4. Изолација отпор : 1000 MΩ Мин
5.Издржи Напон : AC/DC 1000 V
6. Изолатор материјал : Полиестер (UL94 V - 0)
7. Контакт материјал : Месинг
8. Контактирајте со позлата : Златото во текот Ni
Изберете и цел,На Пример 2x2=4 Pin, 2x3=6 Pin,2x4=8 Pin ..2x40=80 Pin,итн

Главните својства

боја:
2x2 Pin, 2x3 Pin, 2x4 Pin, 2x5 Pin, 2x6 Pin, 2x7 Pin, 2x8 Pin, 2x10 Pin, 2x11 Pin, 2x13 Pin, 2x14 Pin, 2x15 Pin, 2x17 Pin, 2x20 Pin, 2x40 Pin
Бренд Име:
RTLECS
Број На Модел На:
PHF254SMD-x
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Конектор тип:
pin насловот женски
Боја на изолатор:
Црна
Теренот:
2.54
Функција:
СМД/SMT

Избор на купувачот