8000LM LED Светилка LED V5 КРИ XML T6 5 Начини Zoomable Факел Светлото Може да Се Користи 18650 Батерии
Ново

8000LM LED Светилка LED V5 КРИ XML T6 5 Начини Zoomable Факел Светлото Може да Се Користи 18650 Батерии

DEN 360.00

Во форма достапна за нарачката


Спецификација :
LED Светилка
Материјал : Алуминиум Легура
Извор на енергија : две 18650 Li-ion батерија ( батерија, не се вклучени )
Максимална Осветленост : 8000 LM
Зрачењето растојание : >500m
Водоотпорен (IPX5) : 5 одделение
Шок-доказ : прибл. 1.5 М
Должина : 198mm
Глава Дијаметар : 39 mm
Дното Дијаметар : 34mm
Пакет Содржи :
1x LED Светилка/Факелот ( батерија, не се вклучени )
За Светлото
Карактеристики :
- Користење на XML T6 светилки , Max светлината 8000 LM, Зрачењето растојание >500m.
- Внатрешна жици се однесува постојана тековната излез, работен опсег е широк, и може да се користат батерии во најголем степен.
- Зумирање & Zoom out
- Алуминиумска легура обвивка и пропадна-доказ дизајн, се чувствуваат поудобно.
- Пет начини со едно копче : висока светлина, средно светло, слаба светлина, strobe и СОС светлина за вашиот избор.

Главните својства

Емитуваат Боја:
Бела
Тип На Објект:
Рефлектори
Тело Материјал:
Алуминиум легура
Осветлување Растојание:
> 500 метри
Модел на LED Монистра:
T6
полнач:
Не Е Применливо
Водоотпорен:
Yes
Wattage:
50
сертификација:
CCC,RoHS,FCC,CE
Лумен:
Други
Функција:
Шок Отпорни
Тип На Батерија:
18650,Литиум Јонска
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Бренд Име:
mixxar
Тип На Светилка:
Кампување,качување,лов,риболов,ноќ прошетка/вози
Извор На Светлина:
LED Светилки
Фокусна Должина:
прилагодлив
Број На Модел На:
V5
Зум:
Yes
Поддршка Dimmer:
Stepless затемнување
боја:
Бела

Избор на купувачот