BeeRotor ThunderBolt 215 4mm Карбонски Влакна Рамка со PDB Одбор TB215 за FPV Трки Quadcopter
Ново

BeeRotor ThunderBolt 215 4mm Карбонски Влакна Рамка со PDB Одбор TB215 за FPV Трки Quadcopter

DEN 3431.52

Во форма достапна за нарачката


Карактеристики Ова е Bee Rotor Thunderbolt 215 - на 4mm карбонски влакна рамка дизајнирана од земјата нагоре за FPV Трки. На Thunderbolt е инспириран дизајн се сретна со месеци на ревизија, тестирање, и напорна работа. Bee Rotor не сакаат да се направи само било трки летало - сакавме да се направи на најдобар тркачки летало е можно за вас!
На Thunderbolt 215 поддржува HD камери со леснотија - Користете Run Cam, Go Pro Херој или на Сесија на снимање на вашиот лет видеа. Само капка на вашата камера и рака со речиси било батеријата рака - и отстранат неколку секунди за кога ќе треба најсветлите е можно поставување на трки.
Beveled рабови за губење на заштеди и нашиот нов дизајн карактеристики алуминиумска батеријата стража на дното за лесно замена на батеријата ремени ако и кога тие се скрши во несреќа~ Нема повеќе да се заморувате со околу замена на вашата батерија рака некогаш повторно! Тоа е еден од најлесните трки авион да се работи со исклучително достапни распоред што го прави дури и поле за поправки брзо.
Оптимизиран за Bee Rotor F3 Лет Контролер со вграден-во тековната сензори - тоа ги поддржува 5 V,12 V, ПРЕДВОДЕНА излез, вградена Сирена, и на OSD. Пакет Се Вклучени :
1 * TD215 Рамка
1 * 215 PDB Одбор
1 * Алуминиум батеријата планината
1 * Карбонски Влакна заштита плоча
1 * Пристап. колекции

Главните својства

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Големина:
ThunderBolt 215
Број На Модел На:
TB215
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Бренд Име:
BEEROTOR
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
Материјал:
Карбонски Влакна
За Возило Тип:
Хеликоптери
РК Делови и Accs:
карбонски влакна рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Рамка
Беспилотни Летала Додатоци:
FPV Трки Quadcopter Рамка

Избор на купувачот