2017 Lastest Музика Сала Hi-Fi 12AX7 Вакуум Цевки Preamplifier Стерео High-End Аудио Preamp Вентил Пред-Засилувач
Ново

2017 Lastest Музика Сала Hi-Fi 12AX7 Вакуум Цевки Preamplifier Стерео High-End Аудио Preamp Вентил Пред-Засилувач

DEN 18533.00
DEN 20592.00

Во форма достапна за нарачката

Hi Fi Вакуум Цевки Preamplifier Оваа preamp инспириран од Marantz 7 коло, стр recise намалување на оригиналниот машина звук, транспарентни и нежна.
Параметар
Цевки : 12 AX7×3 + 6 X4 Фреквенција одговор : 19 Hz ~ 43 k Hz ± 0.5 d B. Излезен напон : 16.5 V (Max). Хармонично нарушување : ≤ 0.2% (1k Hz 5 V) на Текст на Осетливост : 1000 m V Сигнал на бучава сооднос : 92d B. Текст Отпорност : 500 KΩ. Излезна отпорност : 600Ω Големина : W420*D380*H135 mm Тежина : 14 Kg
Карактеристики : Фантазија LED дисплеј, switchable бела и сина боја
4 групи на аудио влез, 2 групи на аудио излез
Посветен сигнал за обработка на модулот, сигнал линија е краток, висока верност, помалку пречки Inductance π тип CLC Филтрирање Hi Fi материјали, Јапонија АЛПИТЕ potentiometer, Германија ERO аудио кондензатори , итн. Пакет содржи : 1× цевка preamplifier 1× кабелот за напојување

Главните својства

боја:
220V, 110V
Пакет:
Yes
Максимална Моќност По Канал:
10W
Канали:
2 (2.0)
Бренд Име:
Nobsound
Тип:
Професионални Засилувач

Избор на купувачот