Podofo Безжична 4 Копија Камери IR Ноќ Визија Водоотпорен со 7 Rear View Monitor за RV Камион Автобус Паркинг Помош Систем
Ново

Podofo Безжична 4 Копија Камери IR Ноќ Визија Водоотпорен со 7 Rear View Monitor за RV Камион Автобус Паркинг Помош Систем

DEN 2063.52

Во форма достапна за нарачката


Безжична 4 Копија Камери IR Ноќ Визија Водоотпорен со 7" LCD Боја Задни Приказ на Монитор за RV Камион со Приколка Автобус Паркинг Помош Систем
Безжична Двојна Копија Камери Паркинг Помош Ноќ Визија Водоотпорен Rearview Камера Со 7" Монитор за RV Камион со Приколка Автобус
Карактеристики На Производот : 1. 7-Инчен TFT LCD widescreen безжична следиСо висока резолуција на слика, полн колор дисплеј и ниска потрошувачка на енергија. 2. Два Безжични Ir Ноќ Визија Водоотпорен Rearview Назад До Обратна Камери Авто Вода-resistent на камерата Леќи на Камерата, со 18 индивидуални Инфрацрвен (IR), ПРЕДВОДЕНА. Ефективен опсег до 15 милиони. 3. 4 2 Камери за Видео Влезовикамера поставена на предниот дел на автомобилот и вториот во задниот дел на автомобилот. Можете да притиснете на прекинувачот копче за да го видите на задниот и предниот дел на автомобили 4. Лесно да се инсталираБезжична паркинг помош; следење ќе започне автоматски, и synchronously се прикажат видео од rearview камерата кога сте врзани или сопирање на возилото. 5. IP 67 водоотпорен одделение можат да се справат со морската средина. Цврст Метал Случаи Камерата; Водоотпорен и Кал доказ; Тоа може да трае подолго без греење се, па можете да се прикаже rearview сите времиња.
Спецификација :
2.4 GHz аналогни безжични 7-инчен монитор
Оперативен Фреквенција : 2400-2483.5
Пренос на далечина : 30 метри
Формат на компресија : MPEG 4 видео
Се пренесува на фреквенција : 18 d Bm
Брзина на пренос : 12 Mbps
FHSS : Фреквенција Подрипнувајќи се Шири Спектар
Подрипнувајќи го оценувате : 1200 / S
Големина на екран : 7-инчи 16 : 9
Резолуција : 800 RGB x480 точки
ТВ Систем : PAL / NTSC
Оперативен напон : 12 V / 24 V DC
Моќност : ≤8.64 W
Оперативен температура : -10 ℃ на + 65 ℃
2.4 GHz аналогни безжични камера
Стандард NTSC : 510 * 492 пиксели, ПАЛ : 510 * 582 пиксели
Фреквенција : 2370, 2510, 2390, 2490
Резолуција : 420 TVL
Леќи на камерата : 2,5 mm
Минимална осветлување : 0 Lux (LED ON)
Инфрацрвена светлина : 18pcs
Ноќно гледање на далечина : 15 метри
Водоотпорен : IP67
Погледнете агол : 120 °
Погонски напон : од 12 / 24 V DC
Оперативен температура : -20 ° C ~ + 70 ° C
Школка материјал : Алуминиум
Планината материјал : Метал
Пакетот Вклучува :
1 x 7 инчен Безжична Следење
4 х Wireless Копија Камери
5 x Антени
5 x Моќ Кабел
1 x Далечински Контролер

Главните својства

Должина на Видео Кабел:
10m
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Жица или Безжично:
Безжичната
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
podofo
Алармот Тип:
Опрема,Возила Копија Камери,Задна Страна,Пред
Материјал Тип:
ABS
Тип На Објект:
4 Копија Камера
Големина На Дисплеј:
7 инчен
Специјални Функции:
Дигитални безжични камера
Име На Производ:
Паркинг Помош
Напојување :
DC 9V - 35V
систем:
PAL / NTSC
инфрацрвена светлина:
18pcs
Резолуција:
420 TVL
Is_customized:
Yes

Избор на купувачот