Панк-Рок Црна Underbust Корсет Steampunk Облека на Жените Плус Големина Корсети и Busiters Готски Врвот Оглавник Bustier Секси Corselet
Ново

Панк-Рок Црна Underbust Корсет Steampunk Облека на Жените Плус Големина Корсети и Busiters Готски Врвот Оглавник Bustier Секси

DEN 1209.00
DEN 1439.04

Во форма достапна за нарачката


9 Спирала Челик Коски
4 Рамни Челични Коски
Страна Патент Затворање, Назад Shoelace Алкохол
Ланче назад со 11 grommets
Силна Корсет Кабелот Алкохол
100% Парична Казна Памук Twill Поставата
Вграден-во Со Приватноста Panel
Кожа Hemming
Боја : Црвена, Виолетова, Црна
Корсет Должина : 11.42 " / 29 см ( Исклучи Ремени И Вратот Дел)
Корсет Должина : 19.69" / 50 cm( Вклучуваат Ремени И Вратот Дел)
Ткаенини Опис : Brocade И Faux Кожа
Бистата линија : Underbust, Cupless
Големина на располагање : S,M,L,XL,XXL,3 XL, 4 XL, 5 XL, 6 XL
Вклучува : Корсет G-string ( Не Вклучуваат Градник)

Главните својства

Големина:
S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL, 6XL
Пол:
Жените
Тип На Објект:
Bustiers & Корсети
Декорација:
Вез
Материјал:
Најлон,Полиестер,Синтетички Кожа
Шаблон Тип:
Флорални
Материјал Состав:
Brocade + Faux Кожа
Бренд Име:
CORZZET
Стил:
Секси
Број На Модел На:
21638
Снабдување Тип:
Во акции на објектот
корсет тип:
оглавник корсет
Функција:
9 Спирала Челик Коски, 4 Рамни Челични Коски,Патент На Страна, Shoelace
корсет стил:
Steampunk & Готски & Бурлеска & Гроздобер
Боја на располагање:
Виолетова / Црна / Црвена
Големина на располагање:
S,M,L,XL,XXL, XXXL,4XL, 5XL, 6XL
Вклучуваат:
Корсет G-string ( Не Вклучуваат Градник)
Употреба:
Телото Обликување, Половината Обука, Слабеење На Половината
Пакување детали:
1pcs/ Пластична кеса
Место на Потекло:
Гуангжу, Кина

Избор на купувачот