DSP развој одбор DSP28035 главниот одбор DSP28035 развој одбор TMS320F28035PNT
Ново

DSP развој одбор DSP28035 главниот одбор DSP28035 развој одбор TMS320F28035PNT

DEN 1392.00

Во форма достапна за нарачката


Развој одбор вовед :
DSP28035 Развој на одборот за TI компанија ПИКОЛО процесор TMS320 F28035 Целосна функција за развој на одборот , да Обезбеди повеќе случаи , речиси TI Друштво за TMS320 F28035 Сите периферни рутини се достапни на овој одбор за верификација. Ако сите целни одбор одбор е да се отстранат скокач корисник на системот за контрола главниот одбор, во прилог на напојување , Кристално осцилација и други игли, ПРОЦЕСОРОТ Сите иглички се извадени за да се олесни корисникот две развој. Особено се препорачува ако не дигитален моќ производи, препорачливо е да се избере овој форум како главниот одбор, својата компактна големина, може да се постигне дигитални моќ, контрола, можеби и вие не верувате дека кога ќе се навистина запознаени со TMS320 F28035 По можете да уживате во игра, направи да се стремат да дигиталниот моќ производи. Тестот процес за да се обезбеди дека нема краток pin, ако поради лични причини, што резултира во краток спој одбор изгорени, не е во рамките на гаранцијата.
Развој одбор ресурси :
1. Високи перформанси 32-Битна фиксна точка DSP TMS320 F28035
2. часовник фреквенција 60 MHz
3. Чип меморија за складирање RAM меморија : 10 K*16, FLASH : 64 K*16 позиција
4. Надворешни проширување на меморијата ФЛЕШ 512 K SPI, ФЛЕШ 512 K ЖИТО
5.144 PIN екстракција на ПРОЦЕСОРОТ Сите IO, Погодно две развој
6.2 патот АД Текст тест
7. Патот RS232 Интерфејс
8. Патот CANBUS Интерфејс
9. Прекинувач
10.14 PIN JTAG НА
11. Почеток на режимот за контрола на префрлате
Развој на бордот пријава област :
Апликациите за индустриска контрола : Мотор контрола, моторна контрола
нова енергија : Фотоволтаични енергија, ветерна енергија
Автомобилска електроника : Електрично возило возач, итн.
Националната одбрана и авијација : Радар, навигација, итн.
Комуникации и Телекомуникации : Комуникација напојување и базна станица од него
Зелена енергија : Дигитални напојување, дигитални осветлување
Развој одбор поддршка на предметот :
19 Класа 47 пример
GPIO( Општа намена влез / излез ) Експеримент 2 поединечни
ЧУВАР ( Чувар ) Експеримент 2 поединечни
ПРОЦЕСОРОТ тајмер 2 поединечни
Надворешни го прекинете 1 индивидуални
Софтверот го прекинете 1 индивидуални
ADC( Analog да дигитален конвертор ) тест 5 индивидуални
ECAP( Enhanced кодирање фати единица ) Експеримент 2 поединечни
EPWM( Enhanced тип PWM единица ) 9 индивидуални
HRPWM( висока резолуција PWM) 8 поединечни
HRCAP( Висока резолуција кодирање за фотографирање ) 1 индивидуални
EQEP( Enhanced quadrature енкодер пулсот ) 1 индивидуални
ЖИТО Контролер модул 1 индивидуални
LIN Контролер модул 1 индивидуални
SCI Контролер модул 3 поединечни
SPI Контролер модул 2 поединечни
ECAN Контролер модул 1 индивидуални
Тест рутина
Поддршка на експериментални извор 48 поединец , Секој има детално објаснување
Производ структура :
Компанија : ММ (инчи)
Дизајн стандард 2.54 MM Проред, како основен одбор за да се олесни врска со тест одбор. Дизајн 3.3 V Главниот одбор надворешни излез , за да се олесни плоча напојување, само може да обезбеди 150 MA За , не може да се користи за супер моќ. Ако на база на плочата е главниот одбор, влезниот напон е E5 V0 (5 V) .

Главните својства

Тип:
Клима Уред Делови

Избор на купувачот