Nema 23 опрема stepper моторни L=54mm планетарниот намалување на менувачот сооднос 4:1 за CNC cnc робот пумпа
Ново

Nema 23 опрема stepper моторни L=54mm планетарниот намалување на менувачот сооднос 4:1 за CNC cnc робот пумпа

DEN 3072.00

Во форма достапна за нарачката


Ние произведуваме планетарниот менувачот од 28 до 57 големина , може да одговара повлекува моторни и bldc мотор , односот вклучуваат 1 : 3 1 : 4 1 : 5 1 : 10 1 : 15 1 : 20 1 : 30 1 : 40 1 : 50 . Нашите продукции карактеристики е висока efficence ,ниско ниво на бучава ,високо прецизни и долг живот .
Имаме на располагање инвентар ,не може да одговара клиенти краткорочни leadtime барање .
-
Ние, исто така, може да се направи измената на вашето барање !!!

Specfication
QM Планетарниот Менувачот
ИНФО

Главните својства

сертификација:
ROHS
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
3.0 A
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Одржување На Вртежен Момент:
4.4 Nm
Број На Модел На:
PS65404391
backlash:
Ефикасност:
ca. 96%
Бучава:
живот време:
>5000 h
односот:
4

Избор на купувачот