Silent Disco целосен систем црна led безжични слушалки - Тивка Клубска Партија Пакет (25Headphones + 2 Предаватели)
Ново

Silent Disco целосен систем црна led безжични слушалки - Тивка Клубска Партија Пакет (25Headphones + 2 Предаватели)

DEN 40200.00

Во форма достапна за нарачката

Silent Disco целосен систем со led трепка светлина
1. Совршен систем за Партија, Дома, во Училиште, на Работа и AV. 2.Брза конекција со ТВ, музика, лап-топ компјутери или игри на конзоли. 3.Со 2 канали значи различни аудио за вашата опција 4. Прилично лесен за употреба 5.Многу convinient батерија 6.Бескрајни слушалки може да се додаде заедно. 7.Одличен квалитет на звукот 8.На слушалки автоматски ќе се исклучи по 10m ако без сигнал. 9. Со доста далеку од далечина 350m,во голем место колку што 500m.
* Лесно да се избере канали како ви се допаѓа : Кратко притиснете на копчето промени канали, со секундата auto tuning.
* Се поврзете предавателот на она што сакате да слушнете (јас.e i Pod, DJ,
Xbox, ТВ).
* Три бои на Водена трепкачко светло ќе искра заедно со ритамот на музиката,доставување доста динамична музика чувство.
* Лесен за контрола, професионални полнење систем за 16pcs во исто време. Полнење време 3 часа, работното време од 8 часа. Заштеда на време,се заштеди енергија.
Пакување Листа :
25 x Безжична Диско Слушалки 2 x 350mtr Предаватели 4 x Audio Кабли (3 x RCA/2 x3,5mm) 2 x Мрежа Адаптер (велика БРИТАНИЈА/Евро/САД/Мл) 1 x наполнет систем (16 води) Сè што ви треба е нашата тука!
1> Објектот ќе биде предаден во 1-3 работни дена по приемот на плаќање, 2> Ние Ќе Брод надвор вашата нарачка преку Кина Пост Воздух Mail За Бесплатен Превозот. 3> Од експрес(ЕМС/DHL/ФЕДЕКС/UPS-от и сл.) Usuallly ќе трае 3-7 работни дена 4> Наредби обработени навремено по плаќање на проверка. 5> Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса
Ние сме стручни во безжични слушалки, па за квалитет што може да се контролираат многу добро. Ние може да ви обезбеди повеќето професионални услуги за сите ваши сомнежи & прашања. Се надеваме на вашето купување искуство со нас е најголема. Ви благодариме.

Главните својства

Функција:
За Мобилен Телефон,да ги Поддржува музика за Видео Игра,Поништување Бучава,Безжични Слушалки,Преносни,За iPod
Поддршка СТАН:
No
Линија Должина:
0.5 m
комуникација:
Безжичната
Поддршка Apt-x:
No
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Бренд Име:
CATASSU
Vocalism Принцип:
Динамичен
Безжичен:
Yes
Чувствителност:
128dB
Со Микрофон:
No
Безжична Тип:
RF
Приклучок Тип:
Безжичната
Зачестеност Одговор Опсег:
20-20000Hz
Стил:
Headband
Контрола На Јачина На Звук:
Yes
Активен Бучава Отказ:
Yes
Водоотпорен:
No
Конектори:
USB
Времето на пазарот:
До 2015
Контрола На Копчето:
Yes
Отпорот:
32Ω
Број На Модел На:
YV08
Фреквенција:
863-865MHZ или 915-917MHZ
безжичен систем:
RF стерео
растојание:
ефективна 350~500 метри
Канали:
2 канали
Функција:
LED СВЕТЛА
моќ за headphone:
600MH литиум батерија безбедно
работно време:
8~9hours по целосна моќ
Време за полнење:
2~3hours
Употреба:
DJ партија конференција
напојување за предавателот:
420mHA изграден во батеријата и DC снабдување

Избор на купувачот