Топла Продажба DC 12V Мини Безжичниот Далечински Управувач Switch 1Channal Интелигентни Семејниот Систем 2 парчиња Приемник+1pcs Предавателот
Ново

Топла Продажба DC 12V Мини Безжичниот Далечински Управувач Switch 1Channal Интелигентни Семејниот Систем 2 парчиња Приемник+1pcs

DEN 509.00
DEN 565.92

Во форма достапна за нарачката

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.
315/433 MHz RF Безжичниот Далечински Управувач Светлина Switch DC12 V Mini10 A
Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачот
12v 10 A RF безжичниот далечински управувач switch предавателот и приемникот систем
Карактеристики :
1. Куфер маска, водоотпорен влага и доказ dustproof
2. Мини големина, лесно да го инсталирате во скриен
3. Фиксна шифра кодирање, Стабилна
4. Pin може да се прилагодливи, со користење на Многу Флексибилен
5. 0~200m(отвори место)
Примена опсег :
Гаражни врати, влезот стража, на отворање и затворање на автомобил, камион, измените на Безжични видео и врата, светло /светилка безжичен далечински управувач, на безжичниот далечински управувач за контрола на Домашни уреди, апликацијата префрлување, windows, Електрична Контрола на Заклучување итн.
Спецификација :
Работен напон : 12 V
Работат на струјата : 8.9 МА
Макс оптоварување тековната : 7-10 A
Големина : 35*32*17mm
Добиете чувствителност : -95d Bm
Работна фреквенција : 315 MHZ/433 MHZ (Default 315 MHz)
Кодирање тип на : Фиксен кодот
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : Притиснете едно копче Работи /НА. Олабави вашиот прст на истото копче Стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Авто -заклучување/Self-Latched : Притиснете едно копче за едно време работи/НА. Притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Ве молиме да забележите дека:
тука е 2*1 CH и 1*2 копчиња безжичниот далечински управувач. Можете да изберете интер-заклучување работа/излез начин, така што сите копчиња се користат, го копчето А е отворен, копчето Б е блиску.
Пакување листа :
2x Receiver
1x Transmitter (Батеријата не се вклучуваат)

Главните својства

боја:
DC12V mini315MHZ, DC12V mini433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Број На Модел На:
SKU6291
Карактеристики:
12V мини Далечинска контрола
Гаранција:
Нови
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
0-200M

Избор на купувачот