ETCR7300A Дигитални Една фаза дигитални енергија метар со Голем Калибар Една Фаза метар Метар Моќ
Ново

ETCR7300A Дигитални Една фаза дигитални енергија метар со Голем Калибар Една Фаза метар Метар Моќ

DEN 10714.00
DEN 11904.00

Во форма достапна за нарачката

Својот голем калибар 80mm×80mm може да се стега електричен кабел на 80mm дијаметар, или 96mm×4mm рамен кабел и челик земјата жици.0000 KWh-72000 KWh, Резолуција : 0.
Тежина
1kg(со батерии и опрема)
Работат На Струјата
50m A со вклучена осветлување; 25m A со посебни осветлување
Работна Температура и Влажноста на воздухот
-10°c-40°c C; 80%rh
Складирање Температура и Влажноста на воздухот
-10°c-60°c; под 70%rh
Изолација сила
AC 3700 V/rms(помеѓу јадрото и школка)
Safety Specifications
IEC1010-1, IEC1010-2-032, 2 класа на загадувањето, CAT III(600 V)
Додатоци
Метар : 1 КОМПЈУТЕР; Тест Жици : 4 ПАРЧИЊА (Жолта, Зелена, Црвена, Црна), RS232 Податоци Жици : 1 PC; Диск : 1 КОМПЈУТЕР; Батеријата(LR6) : 4 PCS; Метар Кутија : 1 КОМПЈУТЕР
Слика
. Технички Карактеристики
Функција
Мерка три фаза на AC напон, протекување на струја, струја, активна моќност, реактивна моќност, очигледна власт, моќ, фаза помеѓу сегашните и напон, фаза помеѓу фаза напон, фреквенција, моќност енергија, фаза секвенца
Моќност
6 V DC(LR6*4 алкални суви батерии, континуирано да работи за 12 часа)
Тест На Владата
Менгеме КТ, составен режим
Менгеме Големина
80*80mm(може да се стега електричен кабел на 80mm дијаметар, или 96mm×4mm рамен кабел и челик земјата жици)
Сегашниот Опсег
AC 0. Тоа е мултифункционален, дигитални, интелигентни тестер. Таа ги има сите функции на Голем Калибар Истекување Менгеме Метар и Микро Моќ Менгеме Метар. Таа е неопходна алатка за електрична безбедност тестирање.001
Енергија Енергија Опсег
0.1 А
Моќ Опсег
AC 0.8 m
Фреквенција
50 Hz ,60 Hz автоматска идентификација
Shift Менувачот
Автоматска смена
Примерокот Го Оценувате
За 2 пати/втор
Линија Напон
Подолу 600 V AC линија мерење
Display Mode
LCD : 128dots*64dots; приказна површина : 43mm*29mm
Метар Големина
Должина 275 *145* Висина 40mm
Осветлување
Контролира со "*"клуч
Data Hold
"HOLD"икона се појавува
Overflow
"OL"икона се појавува
Автоматско Исклучување
Автоматско исклучување околу 15 минути по моќ за да ја намалите потрошувачката на батеријата
Детекција На Напон
Слаба батерија симбол "" се појави за да ве потсети замена на батеријата кога батеријата напон капки below5.0001 KWh
Мери Жица Позиција
Мери жица на приближно геометриски центарот на менгеме
Складирање На Податоци
200 ја поставува, "ЦЕЛОСНА" симбол покажува дека меморијата е полна
RS232 Интерфејс
Со RS232 интерфејс, преземање на податоци на компјутер за анализа и управување со
Комуникација Жица
RS232 комуникација жица, 1. На метар може да се сместат 200 комплети на податоци, со RS232 интерфејс, испраќате зачувани податоци со компјутерот преку системски софтвер, спроведување онлајн реално време следење, историски прашања, динамичен екранот. Со функција на историски податоци се прочита, да се зачува, печатење, и светлото, податоците се одржи, итн. Обезбеди операторите со сигурна, точна и удобен тестер.1 Hz
Фаза Опсег
0.1°c
Фактор На Моќ Опсег
0.0°c, Резолуција : 0.01 V
Фреквентен Опсег
25 Hz-100 Hz, Резолуција : 0.0(Капацитивни или индуктивни) , Резолуција : 0.0 A-2000 A, Резолуција : 0.
ETCR7300 A Дигитални Една фаза дигитални енергија метар со Голем Калибар Една Фаза метар Метар Моќ
Вовед
ETCR7300 A Голем Калибар Една Фаза Моќ Тестер е добро дизајнирани и произведени за мерење на три фаза на AC напон, струја, протекување на струја, фаза помеѓу сегашните и напон, фаза помеѓу фаза напон, фреквенција, моќност енергија, фаза секвенца, активната моќ, реактивна моќност, очигледна сила, моќ. Покрај тоа, тој исто така има оваа функции како што се прави разлика трансформатор жици група, индуктивни и капацитивни кола, тест второто коло и автобус диференцијална заштита системи, прочитајте фаза односот помеѓу CTs на диференцијална заштита, проверка на метар жици право, поправка линии и опрема, итн.

Главните својства

Макс Оперативни Тековната:
19НА & Под
DIY Материјали:
Електрични
Температурата На Работа:
-10C-40C; 80rh
Број На Модел На:
ETCR7300A
Напојување:
DC
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Номинална Напон:
270V
Мерење На Енергетскиот Опсег:
AC 0.0 KW-1200KW, Резолуција
Димензии:
види опис
Излезниот Напон:
AC 0-600V, Резолуција
Точноста Класа:
види опис
Фаза:
види опис
Сегашниот Опсег:
AC 0.0 A-2000A, Резолуција
Моќ опсег:
AC 0.0 KW-1200KW, Резолуција
Напон Спектар:
AC 0-600V, Резолуција
Фреквентен Опсег:
25Hz-100Hz, Резолуција
Работна Температура и Влажноста на воздухот :
види опис

Избор на купувачот