12V 24V LED Сијалица Светлина T8 Флуоресцентни ЛЕР Цевка Светилка 600MM 9W Соларна LED Цевка CE&ROHS 2FT 0.6 M 12V 24V LED Сијалица Затворен Светла
Ново

12V 24V LED Сијалица Светлина T8 Флуоресцентни ЛЕР Цевка Светилка 600MM 9W Соларна LED Цевка CE&ROHS 2FT 0.6 M 12V 24V LED Сијалица

DEN 1173.00
DEN 1675.20

Во форма достапна за нарачката


2 парчиња/многу 24 V T8 ЛЕР Цевка Светлина Флуоресцентна LED Светилка 600 MM 9 W Соларна LED Цевка CE&ROHS 2 FT 0.6 M 12 V 24 V LED Сијалица Затворен Светла
Клучни Спецификација :
База Тип
G13
Должина
600mm (2 нога)
Потрошувачка На Енергија
9 W
Прозрачна Флукс
700-800lm
Влезен Напон 12-24 V
Извор На Светлина
48pcs SMD 2835
Температура На Боја
топло бела 2800-3200 K, природни бела : 3800-4200k, ладно бела : 6000-7000k
Карактеристики
Супер Светло 600lm+Лесно да се инсталира
Температурата
(-40) ~ (+50)
Боја Рендерирање Индекс
80 Ra
Зрак Агол
170 Степен
Светлината Го Разреши
1% по 50000h
Фактор На Моќност Индекс
0.95
Главните Материјали
Алуминиум Легура + Јасно/Млечниот PC Покритие
LED Ефект
>120 LM/W
Димензија
604*26mm
Пакет Големина
25pcs/Картон
Живот
50000 Часа
Гаранција
3 Години
Dimmable
Никој
Стареење тест :
На сертификати за led цевка светлина :
Карактеристики за лер цевка светлина :
1. T8 лер цевка светлина Употреба најзрела меѓународни добро познат LEDSMD2835 како извор на светлина, која може да се обезбеди led цевка светлина и долг живот,исто така, може да се намали светлина распаѓање
2. T8 ЛЕР цевка светлина Употреба на висок квалитет на алуминиум PCB за ЛЕР подобро дисипација на топлина.
На високо-одделение PC покрива, со убаво светлина(> 96%),Транспарентни PC покритие и матирано PC покритие се достапни.
3.T8 ЛЕР цевка Без жива, олово или други опасни материјали; без зрачење,нема електромагнетна радијација,без фреквенција флеш, инстант стартување, без повреда на очите.
Апликации :
Ви благодариме за вашето драгоцено време! Треба да имате било какви прашања,
pls контактирајте со нас како следниве начини :

Главните својства

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
9W Milky Cover, 9W Clear Cover
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Цевка
сертификација:
УЛ,CQC,CE,FCC,ССА,RoHS,EMC,CCC
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
База Тип:
G13
Напон:
24V
Должина:
0.6m
Просечен Живот (часот):
50000
Обликот:
Бар
Број на LED Чип:
Други
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Зрак Агол(°):
170°
LED Чип Модел:
2835
Моќ Толеранција:
3%
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
моќност:
9W
Материјал:
PC покритие и Алуминиум домување
Употреба:
Фабриката,Во Канцеларијата,Трговски Центар,Апарати За Домаќинство.итн

Избор на купувачот