FHD 1080p HDV-Z8 дигитален видео камера мулти јазици лицето и насмевка detetion авто-тајмерот за анти-се тресат користи про дигитална видео камера
Ново

FHD 1080p HDV-Z8 дигитален видео камера мулти јазици лицето и насмевка detetion авто-тајмерот за анти-се тресат користи про дигитална

DEN 4319.52

Во форма достапна за нарачката


FHD 1080p HDV-Z8 дигитален видео камера мулти јазици лицето и насмевка detetion авто-тајмерот за анти-се тресат користи про дигитална видео камера
Карактеристики 3.0'TFT LCD Екран, Full HD 1080 P 16 X дигитален зум SD картичка до 32 GB Лицето и препознавање на насмевка литиум батерија Max 24 мегапиксели Анти-се тресат
Спецификација на производот
Модел
HDV-Z8
Тип На Сензор
5.1 М пиксели CMOS сензор
Екранот
3" TFT LCD на Допир
Резолуција На Видео
1920 X1080 P(FULL HD); 1280 X720p(HD); 640x480(VGA); 320x240(QVGA)
Резолуција На Сликата
HD5200x3900(12 MP Во.)4 : 3;4608x3456(16 MP Во.)4 : 3;4000x3000(12 MP Во.)4 : 3;3268x2736(10 MP Во.) 4 : 3;3648x2048(7 MP) 16 : 9 HD;2592 x 1944(5 MP) 4 : 3 ;2048х1536(3 MP)4 : 3;640x480(VGA)4 : 3;1920x1080(2 MP)16 : 9
Зум
16 X Дигитален зум DSC
Изгради-во Меморија
8 X 16 M(Бафер)
Надворешна Меморија
SD картичка (До 32 GB)
Микрофон
Изградена во
Говорникот
Изградена во
Леќа
F : 2.6 f : 7.0
Формат На Слика
JPEG
Видео Формат
AVI
Други Карактеристики
Анти-се тресат
Pict Bridge
Препознавање На Лице(H/W)
Насмевка За Фотографирање
Континуирано Снимање
Интерфејс
USB 2.0/TV out/MSDC/HDMI
Батеријата
Литиум Батерија
Оперативен Систем
Windows XP/VISTA/7, MAC
Компанијата информации
Winait Технологии Ltd. е на издржување на глобалниот пазар од 1999 година. Нашите корпоративното седиште се наоѓа во Хонг Конг, со фабрики во Шенжен покривајќи површина од повеќе од 12,000 метри квадратни, каде во моментов се сместени со 1,000 вработени. Имаме голем број на под-изведувачи кои може брзо да произведе клиенти идеи и дизајни за примероци и масовното производство. Ние се специјализираат во дигитални производи како што се дигитални камери, дигитални видео камери, дигитални camcorders, MP3,MP4 плеери и Bluetooth Нараквица,Smart watch.Нашите производи имаат CE,FCC,Rohs Сертификати итн.ние и ветуваме ќе дадеме нашата најдобра услуга за вас.
Производ слики
Превозот

Главните својства

Тежина:
301g-400g
Екран На Допир:
Yes
Употреба:
За Домашна Употреба
Чување Тип:
SD Картичка
Број На Модел На:
HDV-Z8
Тип На Сензор:
CMOS
Стабилизација На Слика:
Електронска Стабилизација На Слика
Пиксели:
24 милиони денари
NightShot Функција:
No
Аудио Формати На Датотеки:
WAV
Тип:
Преносни
Медиуми Тип:
HDD / Флеш Меморија
Филмови Формати На Датотеки:
AVI
Бренд Име:
Winait
Сензор Големина (инчи):
1/2.8 инчи
Оптички Зум:
Фиксен Фокус
Дополнителна Функција:
Снимањето Функција
Големина На Екранот:
2 - 3
Висока Дефиниција Поддршка:
1080P (Full-HD)

Избор на купувачот