PWM DC мотор гувернерот 12v 24v 36v моторни обратна switch напред ротација switch 40A
Ново

PWM DC мотор гувернерот 12v 24v 36v моторни обратна switch напред ротација switch 40A

DEN 763.20

Во форма достапна за нарачката


Модел : DC10 V-50 V DC гувернерот 40 A висока моќност позитивни и негативни брзина гувернерот. Позитивни и негативни поларитетот реле вклучите вградениот две 80 A висока тековната реле Технички Параметри ■ Оперативен напон : 10 V-50 V ■ Излезен напон : линеарна под оптоварување ■ Максимална струја : 60 A ■ Постојан струја : 40 A ■ Брзина спектар : 0% - 100% ■ Напред ротација : Yes ■ Брзо контрола на владата : potentiometer (со switch) ■ Брзо тип : проток ■ Школка големина : 110 MM * 78 MM * 38 MM (L*W*H) ■ Производ тежина : 245 грама

Главните својства

Тип На Мотор:
dc мотор
Број На Модел На:
M0028
Бренд Име:
Летање Слон
Производот:
PWM DC Мотор Гувернерот
Оперативен Напон:
10V-50V DC
Максимална Струја:
60A
Постојана струја:
40A
Брзина спектар:
0% - 100%
школка големина:
110MM * 78MM * 38MM (L*W*H)
производ тежина:
245 грама

Избор на купувачот