Ниска Цена AC220V Мини Големина RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 2Transmitter & 1Receiver Реле Приемник 315/433mhz
Ново

Ниска Цена AC220V Мини Големина RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 2Transmitter & 1Receiver Реле Приемник 315/433mhz

DEN 522.00
DEN 580.32

Во форма достапна за нарачката

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. AC220 V Мини Радио Далечински Управувач Switch Систем 1 Receiver + 2 Transmitter
Работен Напон : AC220 V
Пакување листа :
1x Приемник
2x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Спецификација :
1.Предавателот
Копчиња : 2 Копчиња
Работен Напон : DC12 V
Оперативен фреквенција : 315/433 MHz
Далечински Управувач Растојание : 0-100 Кодирај : Фиксиран код, со лемење или PT2622 кодот
2.Примачот
Канал : 1 CH
Декодирање : Учење код (бутване/Не-Latched .интер-заклучување/Latched )
Излезна Струја : 10 A
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Работна температура : -40 "C - +80" C
Големина : 35*32*22mm
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : Притиснете едно копче Работи /НА. Олабави вашиот прст на истото копче Стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Авто -заклучување/Self-Latched : Притиснете едно копче за едно време работи/НА. Притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Метод на учење : Текст моќ за Примачот .Притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот. Потоа притиснете предавателот, Led индикатор флеш брзо, тоа значи учење успешно. Расчистување Код : Одржување притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно. Ве молиме забележете дека :
Тука е the1*1 CH и 2*2buttons далечински управувач. Можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете, ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување, па сите копчиња се користи .
Ве молиме да ни кажете што излез државата дали сакате по поставување на цел, или ние ќе брод до вас како стандардна "Еден (бутване)". Тоа може да се промени со Заварување на самото Место од страна на Лемење.
Превозот Цена : ако имате било превозот се изразуваат(како на пр : DHL,EMS,Fedex ),ве молиме контактирајте со нас прво,ние може да ви даде некои попуст .

Главните својства

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Број На Модел На:
SKU6285
Карактеристики:
220V мини Далечински управувач префрлате
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
0-100

Избор на купувачот