20 LED Соларна Енергија ПИР Сензор за Движење Градина Двор Ѕид Светлина Супер Светло Гаража Безбедност Вратата Светилка IP65 Водоотпорен
Ново

20 LED Соларна Енергија ПИР Сензор за Движење Градина Двор Ѕид Светлина Супер Светло Гаража Безбедност Вратата Светилка IP65

DEN 751.00
DEN 962.88

Во форма достапна за нарачката


Функција :
Заштеда на енергија, долг работен век
Поликристални силикон соларен панел
Удобност и флексибилност
Елиминирање на темнината со користење на емитуваат светлина диоди(LED е)
Ова е соларни полнење на човечкото тело движење внесе светлина.
Се придонесува кон побезбедна средина
Погоден за двор, општинските изградба, парк, вила, станбена површина, затворен
Спецификации :
Соларен Панел : 160 MA 0.9 W конверзија ефикасност од 17%
Литиум батерија : висок капацитет 2200 MA 3.7 V
LED број и моќ : SMD2835 20 LED 3.5 W 440 Lumens
Фан индукција агол од 120 степени, индукција растојание 3 M
Подигнете уред : дупка линија или на капакот на батеријата од авто-заклучување switch.
Светло режим : висок светло / темно
LED span живот : 50,000 Часа
Соларни време на Полнење : 8 Hrs
Производ големина : 134*99*80 MM
Водоотпорен : IP65
Материјал : ABS+PS
Боја : Црна/Бела
1x Соларни Напојува Светилка
1 сет проширување гума ракав и завртка
1x упатството за
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата нарачка по истекот на 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Време На Испорака :
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА за вас. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!
Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
1. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.
2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ОБЈЕКТИ СО
ИСТЕЧЕ ГАРАНЦИЈАТА.
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress!
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се изврши до вашето задоволство.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Главните својства

боја:
Бела, Црна
Бренд Име:
VKTECH
Број На Модел На:
светилка
Употреба:
За итни случаи
Извор На Енергија:
Сончевиот
Напон:
220V
сертификација:
CE
Тело Материјал:
ABS
Diffuser:
Алуминиум легура
Извор На Светлина:
LED Светилки
Стил:
Модерна
Заштита Ниво:
IP65
Карактеристики:
Водоотпорен
База Тип:
Оптоварување
Гаранција:
1 година
Заврши:
Бранеа Никел
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Соларен Панел:
160MA 0.9 W
Литиум Батерија:
висок капацитет 2200MA 3.7 V
LED број и моќ:
SMD2835 20LED 3.5 W 440 Lumens
Индукција на далечина:
3M
светло режим:
средно светло / темно
Материјал:
ABS+PS
Производ големина:
134*99*80MM

Избор на купувачот