10PCS/Многу CREALITY 3D Печатач Делови Екструдер Месинг Млазницата Големина 0.4 mm Печати ја Главата за MK8 Екструдер 1.75 mm ABS PLA Печатач
Ново

10PCS/Многу CREALITY 3D Печатач Делови Екструдер Месинг Млазницата Големина 0.4 mm Печати ја Главата за MK8 Екструдер 1.75 mm

DEN 480.00

Во форма достапна за нарачката

Голема Вест : Сите цената се само за 11.11 Голема Продажба Ден! Сега имаме 1500 Мешани Големина Печатачи во Германија Склад .Брза испорака и нема Данок за сите Членки на ЕУ.
Линк за CR-10-ТИ серија : Линк за CR-10 : Линк за CR-10 : Линк за Ender-4 : Линк за Ender-2 :
10 PCS/Многу 0.4 mm Големина Creality 3 D Печатач Делови Екструдер Месинг Млазницата Печати ја Главата за MK8 Екструдер 1.75 mm ABS PLA Печатач
Шенжен Creality 3 D , која е професионална 3 D Печатач производителот, ние се фокусира на истражување и развој на нови технологии да се создадат нови производи.Имаме 2,800 квадратни метри на стандардизирани растителни,имаме целосна автоматска линии за производство,Нашиот годишен излез има надминато на 100.000 единици,Ние исто така нудиме професионални прилагодување услуги.Се надевам дека се повеќе фирми и луѓето да уживаат во удобноста на 3 D технологијата.
Опис : Точка Име : Makerbot MK8 Спецификација : 13mm*6mm Материјал : Бакар на Националниот стандард на Тежина : 2g/Слик Млазницата Прецизност : 0.5 mm、0.4 mm、0.3 mm、0.2 мм (Други прецизност може да се прилагоди) Хексагонални Дијаметар:6mm Завртка Тема : M6 се Хранат Влезот Дијаметар : 2mm
Пакет Се Вклучени :
10 Xnozzles (0.4 mm size)
Ние ќе ја испрати на парче што ќе го изберете.
Имаме четири големини 0.2 мм,0,3 mm ,0.5 mm,ние ќе ја испрати на големина како можете да изберете.
Ако вие ќе треба повеќе да се меша големина.само ги споделите со нас.потоа ние ќе се смени за вас.

Главните својства

Тип На Објект:
Млазницата
Бренд Име:
CREALITY 3D
Број На Модел На:
Makerbot Mk8
Материјал:
Бакар
печати слој дебелина:
0.1 mm-0,3 mm
Uesd за:
Makerbot/Reprap
Објектот:
дувачкиот млазницата
Име:
3D Печатач Млазницата
Големина:
13mm*6mm
Навој Дијаметар:
6mm
боја:
Дувачкиот
Структура:
Екструдер млазницата

Избор на купувачот