10x Супер Светло BA15S 1156PY 7507 PY21W BAU15S 9 led smd 5050 Автомобил Задните Индикатор авто Пред се Претвори Сигнали Светло жолто 6V 12V 24V
Ново

10x Супер Светло BA15S 1156PY 7507 PY21W BAU15S 9 led smd 5050 Автомобил Задните Индикатор авто Пред се Претвори Сигнали Светло

DEN 686.00
DEN 762.72

Во форма достапна за нарачката


10 X BAU15 S BA15 S 1156 АВТОМОБИЛ LED 150 Степен 6 V 12 V 24 V 5050 9-СМД 180 LM LED Светла Светилки Обратна Опашка се Претвори Јачина на Светилка Супер бели 1.Висок qualtiy,Бело/Црвено/Amber во сите достапни; 2.1156/1157/BAU15 S, 6 V/12 V/24 V сите достапни ; 3.Ние сме фабрика,обезбедување на подобра цена и услуга; 4. Гаранција за 12months ,заменете нов еден на слободни по потврдувањето на нашиот производ фотографии од клиенти.
Напон : 6 V/12 V/24 V DC
Боја на светлина : Бела
LED type : 9 SMD(5050chip)
Приклучок тип : 1156/ba15s/1157/bau15s
Сијалица Должина : 38mm
Дијаметар : 20mm
За Замена на Вашиот Пак Сигнал Светлина, Агол, Светлина, од Страна на Маркерот Светлина, Стоп Светло, Паркинг Светлина,Опашка Светлина, Обратна Светлина и Копија Светла, ИТН.
Ние, исто така, имаат бела и жолто оние во акции, ако сакате, ве молиме контактирајте со нас на почетокот. Сосема нов и тестирани. Ниска потрошувачка на енергија. Лесна инсталација, само plug & play. Мала тежина, долготрајни. За eyessafety, ве молиме не гледајте директно во сијалица во рок од еден метар. Крстот Референца (1156) : 1156 = 1073 1093 1129 1141 1159 1259 1459 1619 1651 1680 3496 5007 5008 7506 7527 и итн
1.Ве молиме проверете го вашиот автомобил треба canbus или не пред да ја купите, се прво отстрани сијалицата и да го вклучите вашиот автомобил, ако код за грешка се дојде до вашиот автомобил дисплејот, покажува дека вашиот автомобил треба било каков led сијалица со canbus функција, некои Германија автомобили како BMW, Mersedes Бенц или Ауди, Fiat, "Шкода", Голф k5 може да ви треба за да се поврзете дополнителни canbus декодер(или екстра отпорник) .
2.Ве молиме проверете напон пред купување, обично камион бараат напон повеќе од 28 V,така што не може да се користи 12 V или 12 V/24 V сијалица, па затоа треба да го избра 10 V-30 V сијалица.
3.Нашите P13.5 S и BA9 S/BAY9 S/BAX9 S светилки сите се"+" на дното и "-"на страна, па ве молиме да забележите пред да купите бидејќи некои автомобили се бара"-" на дното на внатрешноста на пневматикот.
4.LED светилки е различна од Халоген или КРИЕШЕ светилки, на власт во нашата листата е теорија моќ, додека вистинската моќ е толку мал(заштеда на енергија) .
5.Ве молиме не го остави негативни повратни информации или да се отвори случај како ви се допаѓа ако било доцнење или неисправни, ве молиме контактирајте со нас во прв пат, ние ќе го реши тоа за вас одеднаш како можеме да го прифатиме.
10 X LED светилки

Главните својства

Емитуваат Боја:
BAU15S 6V, BAU15S 12V, BAU15S 24V, 1156 6V, 1156 12V, 1156 24V
Wattage:
1.5W
Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Температура На Боја:
6000K
Тип На Објект:
Обратна Светла
Објектот Тежина:
0.01
Бренд Име:
Ruiandsion
Име На Модел:
DX1156-5050-9-W-6V
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
180LM
LED тип:
SMD 5050
Достапен штекер:
1156/1157/BAU15S
боја:
Бела
Лумен:
180LM
моќност:
2.5 W
Напон:
DC6V/12V/24V
Led количина:
9PCS SMD по сијалица
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Автомобил Производител:
Хонда
гаранција:
12 месеци

Избор на купувачот