Zomei 82mm Ултра Тенок HD 18 Слој ND2-400 Мулти-Обложени Неутрален Густина Fader Променлива ND Филтер за Canon Nikon, Sony објектив Pentax
Ново

Zomei 82mm Ултра Тенок HD 18 Слој ND2-400 Мулти-Обложени Неутрален Густина Fader Променлива ND Филтер за Canon Nikon, Sony објектив

DEN 2618.00
DEN 2975.52

Во форма достапна за нарачката


започнете
крајот
Zomei 82mm Ултра Тенок HD 18 Слој ND2-400 Мулти-Обложени Неутрален Густина Fader Променлива ND Филтер за Canon Nikon, Sony објектив Pentax
Опис :
Двојно Конец, 18-Слој супер анти-одраз мулти-обложени со EVERCLEAR 5(водоотпорен / АНТИ-МАСЛО / АНТИ-ПРАШИНА / АНТИ-ПОЧВАТА / ОТПОРЕН на ГРЕБЕЊЕ) Слој Технологија за да ги издржат речиси било какви услови.
Со Zomei Променлива Густина Неутрален Сива филтри, корисниците може да го одберете интензитетот од ND2 (1 f-стоп) за да ND400 (8+ f-запира) со ротирачки пред прстен.
Речиси нула нарушување кога светлината одат преку овој HD filter. Со само 6.8 мм дебелина и направена без компромис, оваа Променлива се СНАОЃААТ X Филтер може да се најтенкиот и најдобрите во светот.
Висок Квалитет Про Оптичко Стакло од Германија, Спореди Б+В
Сите Материјали кои се Користат во овој филтер ќе ги Исполнат Барањата на Европската Унија стандарди на Environ Документот Заштита-ROHS(Ограничувања на Опасни Супстанции).
Zomei U-HD FADER ND сива е прилагодлив помеѓу 2-400, unbiasde боја,без"+"знак.Двојно Конец, 18-Слој супер анти-одраз мулти-обложени со everclear 5(водоотпорен/анти-масло/анти-прашина/анти-почвата/отпорен на гребење) Слој Технологија за да ги издржат речиси било какви услови.
Со Zomei Променлива Густина Неутрален Сива филтри, корисниците може да го одберете интензитетот од ND2 (1 f-стоп) за да ND400 (8+ f-запира) со ротирачки пред прстен.Речиси нула нарушување кога светлината одат преку овој HD filter. Со само 6.8 мм дебелина и направена без компромис.Сите Материјали кои се Користат во овој филтер ќе ги Исполнат Барањата на Европската Унија стандарди на Environ Документот Заштита-ROHS(Ограничувања на Опасни Супстанции).
Карактеристики :
NDX е скратена форма од "Прилагодливи Неутрален Густина". На филтерот се состои од две rotatable стаклени елементи. Ротирачки предниот елемент може да ajust влегувањето на светлина интензитет, и оттука постигнување на прилагодливи ND ефект.
LIMIT (Ултра-Тенок Дизајн на Рамка) : целата филтер дебелина е само 6.8 mm (многу тенок од сличните производи на пазарот), која може да се минимизира генерација на темните агли.
HD : Висока Дефиниција оптички производна технологија, ефикасно да го спречува светлина нарушување и високо го задржува квалитетот на сликата.
Ултра тенок дизајн на рамка
Топ transmittance, Ултра висока дефиниција ND2-400
Германија Висок Квалитет Про Оптичко Стакло и ROSH авторитетен автентикација
Двојно side18-слој Мулти-Слој
Вода & Масло Отвратителен, Нула & Отпорни На Дамки
Стакло Монтирани со Висок Притисок, Притиснете Технологија
Благородна и елегантно пакување
Спецификација
Бренд : Zomei
Достапни Калибар : 82mm
Модел : Променлива ND Филтер (ND2 - ND400)
Облик : Кружни
Обложување : 18 Слој на Кожата од двете страни
Филтер Материјал : Германија Висок Квалитет Про Оптичко Стакло
Тема Материјал : Авијација алуминиум
Рамка Висина : 6.8 mm
82mm Ултра Тенок филтер за сите 82mm објектив за dslr фото / SLR / DC / DV видео камера
(Вклучувајќи Canon објектив за Nikon, Sony Pentax Fujifilm ОЛИМП .)
Пакет :
1 X ZOMEI 82mm Врвот HD Fader Променлива ND2-400 Филтер

Главните својства

Калибар:
82mm
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Fader ND2-400 Филтер
Бренд Име:
Zomei
Тип:
nd филтер
ОБЛИКОТ:
КРУГ
Рамка материјал:
Воздухопловство Алуминиум
Рамка висина:
6.80 mm
пакување:
Елегантна и заштитни
Стакло Потекло:
Германија Shott Стакло
Функција:
Се минимизира темните агли
Променлива од:
ND2-400
обложување:
18 Слој на Кожата од двете страни
стандард:
ROHS
стил:
HD Тенок Прилагодливи ND2-ND400 ND филтер

Избор на купувачот