Inkbird 12 NTC Нерѓосувачки Сонда Сензор Thermocouple,Женски Машки Адаптер за ИКТ-306T, ИКТ-308, ИКТ-1000, ИКТ-310T Термостат
Ново

Inkbird 12 NTC Нерѓосувачки Сонда Сензор Thermocouple,Женски Машки Адаптер за ИКТ-306T, ИКТ-308, ИКТ-1000, ИКТ-310T Термостат

DEN 719.52

Во форма достапна за нарачката

Inkbird 12" NTC Нерѓосувачки Сонда Сензор Thermocouple,Женски Машки Адаптер за ИКТ-306 T, ИКТ-308, ИКТ-1000, ИКТ-310 T Термостат на Температура Контролер Карактеристики на Производот Сонда Димензии : 6mm x 300мм (0.24 во x 12in); Тоа е добро за пиво mashing, ферментација и др. Нерѓосувачки челик материјал, Тоа може да се измери поголем наливно пиво температура поради долго сонда. Тоа е САМО компатибилни со INKBIRD е следново контролори : ИКТ-308, ИКТ-306 T, ИКТ-310 T, ИКТ-1000 F, ИКТ-2000 година. Опис На Производот
NTC Сензор на Температура на 12in Нерѓосувачки Stell Сонда со 6.5 ft DC кабелот
Оваа температурна сонда може да биде длабоко навлезе во вашиот пиво direclty во текот на ферментација. Нема потреба да се грижите за вметнување на помали сонда во посебна thermowell температурна сонда. Тоа е компатибилен со INKBIRD е следново контролори : ИКТ-308, ИКТ-306 T, ИКТ-310 T, ИКТ-1000 F, ИКТ-2000 година.
Спецификација : Мерење на температура опсег : -50℃~120℃ Тип на Сензор : NTC Сонда Материјал : не ' Рѓосувачки челик Сонда Димензии : 6mm x 300мм (0.24 во x 12in) Кабелот Должина (со исклучок на сондата) : 2m (6.5 стапки) Нето Тежина : 10g од Бруто Тежина : 15g Гаранција : 12 месец
Пакет се вклучени : 1 x 12" Сонда Сензор 1 x 10cm Женски Машки Мозок кабел


Главните својства

Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Моќност Тип:
Никој
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Теорија:
температурата контролер
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Бренд Име:
INKBIRD
Употреба:
Апарати за домаќинство
Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
INKBIRD 12in Сонда
боја:
бела и црна
Мерење На Температура Опсег:
-50C~120C
Тип На Сензор:
NTC
Сондата Димензии:
6mm x 300мм (0.24 во x 12in)
Должина на кабелот (со исклучок на сондата):
2m (6.5 стапки)
Нето тежина:
10g
Бруто тежина:
15g
Гаранција:
12 месец

Избор на купувачот