10Pcs *Подводни led светло за свадба партија декорација Водоотпорен Свадба Вазна Оркестарот Светилка Партија Чај Светлина празник светла
Ново

10Pcs *Подводни led светло за свадба партија декорација Водоотпорен Свадба Вазна Оркестарот Светилка Партија Чај Светлина празник

DEN 1944.00
DEN 2160.00

Во форма достапна за нарачката


10 Pcs/многу 2.8" Божиќ Декорација Материјали Цвет во Облик на LED Светло се Залагаме За Кристално Уметност,Стакло
10 led Боја промена подводните Свадба Партија светлина База Вазна Далечински контролирани подводни Led светло База водоотпорен Свеќа Светилки Свадба Партија Floralytes Декорација ВОДЕШЕ ОРКЕСТАРОТ ФЛОРАЛНИ СВЕТЛА ЗА СВАДБА/Божиќ/Вљубените -Multicolor.
Ова е направено од страна на KITOSUN ,Не ACOLYTE!
Оваа светлина е alos водоотпорен дизајн .. Па тоа не само за на хартија фенери.. Ние, исто така, да ги користите за други апликации. ако сакате да .
*** Далечински Контролирани, Па така , лесно е да го вклучите светлата, Кога сакате да ги користите . Само притисни на копчето.
*** Wireless , 3 AAA Алкална батерија управувана (Повеќе од 24 часа живот) , Нема потреба електронски на сите.. целосно пренослив.
*** Лесно се инсталира. Со виси кука на дното ,може да се обеси со метална кука директно..
*** Супер Светло . 10 Супер светло SMD LED, Овие LED Светла се професионално осветлување извор на светлина. тие се супер светло. Нудат доволно осветлување за било големини хартија фенери. Дури и тоа е 25" . Нема проблем.
*** 16 Статични бои , Со 24keys далечински контролер, можете да изберете 16 differents боја толку лесно . Па тоа може да одговара за било која тема партии. свадби .
***4 Боја Флеш модели , Брзина & Светлината се прилагодливи
1. Има вкупно 13 различни бои за да flash, можете да изберете флеш боја и flash
режим од страна на контролорот.
3. Овие обновливи, подводни LED светла, се водоотпорни и безжични и се
на тој начин совршен за осветлување до вазни, чинии, или каква било вода полнат контејнерите.
Моќност : 3x 1.5 V AAA Батерии( не се вклучени )
Големина : 70x 70x 30ММ
Објектот се содржани :
10x ПРЕДВОДЕНА Подводни светлината
10x Далечински Контролер
Вклучени :
10 X RGB Боја Подводни LED светло
CR2032 батеријата (инсталирани во далечински контролер)
10 X RGB Далечински Контролер
**вазни, candelabras, 3 AAA алкални батерии НЕ се вклучени **
Карактеристики : 10pcs Супер светло Мулти-Бои SMD LED светла
3 AAA Alkalina батеријата трае повеќе од 8 часа, даде доволно осветлување да било големина на хартија фенери, вазна.
Вклучи/исклучи од далечински контролер. лесно се инсталира , со висат кука на buttom.
Водоотпорен дизајн , Потопна .. Посебен дизајн за да се доказ за тоа да биде водоотпорен .
Големина : D2.8"*H0.9"
Слики :

Главните својства

Емитуваат Боја:
RGB со далечинско
Wattage:
3W
Употреба:
празник
Напон:
3V
Глава Број:
1-19 глава
Должина:
2.8inch
Празник Име:
Ноќта на вештерките
Осветлување Растојание:
1-5m
сертификација:
CE,RoHS,EMC
Број На Модел На:
KS-SB-010M-039
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
боја:
Јасно
Бренд Име:
KITOSUN
Е dimmable:
Yes
Тип На Батерија:
ААА
Гаранција:
една година
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Повод:
дневна соба
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
Пластични
Музика:
Никој
Приклучок Тип:
Никој
Приклучете Го Опашка:
No
Карактеристики:
2.8 инчи водоотпорен божиќ RGB led multicolor Езерцето светла
LED сијалица Количина:
10pcs Мулти-бои SMD led светла
LED светла боја:
Мулти-бои, може да се меша за да се 16 различни бои
Извор На Енергија:
3AAA Алкални батерии за светлина, CR2032 за далечински контролер
Траење На Батеријата:
Трае повеќе од 8 Часа
Водоотпорен:
да,водоотпорен дизајн
Големина:
2.8 diameter , 1 tall
Виси Кука:
Со Виси кука . лесно се инсталира
Тежина:
Light is 50 grams
Функции:
далечински контролирани ,водоотпорен дизајн.
Апликации:
Наргиле ,Shisha база ,вазни, стакло , хартија фенер светлина.

Избор на купувачот