За ХОНДА NC750 X DCT NC 750 XD 2014-2015 NC750 X NC 750 XE 14-15 VF750 CP/CR/CS/CT/CV/Г.С./CX 93-99 Мотоцикл накладките Пред
Ново

За ХОНДА NC750 X DCT NC 750 XD 2014-2015 NC750 X NC 750 XE 14-15 VF750 CP/CR/CS/CT/CV/Г.С./CX 93-99 Мотоцикл накладките Пред

DEN 355.00
DEN 408.00

Во форма достапна за нарачката


За GFY
Шенжен GFY Електронски Бизнис Компанија Ограничен има повеќе од десет години искуство во мотоцикл делови производство и продажба. Топли или ладни, влажни или суви, висока или ниска брзина, тие го даде истиот постојано сопирање перформанси престануваат по запре.
* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни. Сенка 1994-1998 VT 1100 C2 S/T/V/W/X/Y/1/2/3/4/5 1995-2005 VT 1100 C3 W/X/Y 1998-2000 ГОДИНА VT 1300 CXA сламен покрив 9 зборуваше фрлија тркала/не ABS 2010-2012 ГОДИНА VTX 1300 S3/S4/S5/S6/S7/S8 2003-2008
KYMCO Venox 250 R20010/RA50 AA/Хидрати Модел 2000-2003 Venox 250 RFBR20011/RA50 AD/Хидрати Модел 2004-2006 Venox 250 R20012/Efi Модел 2007-2014
MBK ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ 125 Cityliner 2008-2010
SUZUKI ИС 1500 BTL3/BTL4/BTL5 КТ 1500 BT Натрапникот 2013-2015
SYM Cevalo B9 A 125cc 4 T 2010
ТРИУМФ Америка 6 зборуваше фрлија тркала 2007-2009 Америка 12 зборуваше фрлија тркало-865cc 2010-2014 Америка LT 12 зборуваше одлеаноци/865cc 2014 Bonneville Америка 2002-2006 Bonneville 800 2001-2006 Bonneville/Bonneville Црна 865cc 2007-2008 Bonneville 865cc/одлеаноци 2009-2015 Bonneville Newchurch 865cc/одлеаноци 2015 Bonneville T214 Зборуваше тркала/865cc 2015 Bonneville T100 790cc 2002-2004 Bonneville T100 865cc 2005-2009 Bonneville T100 865cc/Зборуваше тркала 2010-2015 Bonneville T100 Црна 865cc/Зборуваше тркала 2014-2015 Bonneville Стив Меквин SE 2012 Speedmaster 865cc/Efi план за 2011-2015 Тигар 955 Фрлија тркала модел од ВИН 198875 2005-2006 Скремблер 865cc 2006-2015
В. Ние сме посветени на обезбедување на вас со подобар производ.
* Има висока отпорност на топлина и други елементи.
* Надмине ОЕМ Спецификации.
Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена/наплата на гаранција.
Препорака : GFY накладките е повеќе погоден за повеќе од 400cc зафатнина мотоцикл
Високи Перформанси Накладките Caracteristics : * Максимална Кочница Запирање На Моќ.
* Предност на подолг сопирање живот./CX 1993-1999 VT 750 CV/C2 V/Г.
* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.
* Повисока отпорност на Топлина стабилност.
* Идеален за брзо велосипедисти.
Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.
* Целосно Азбест Слободни.
Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!
За :
BUELL
Експлозијата 2000-2007
DAELIM Roadwin Р 125 VJF 125 2008-2014 Roadtwin VJ 125 2004-2013 ИС 125 Daystar/125 L 2003-2014 VT 125 Еволуција 2003 VS 125 Еволуција 2001-2004 VJ 125 Roadwin
2004-2011
ХОНДА NSS 125 Forza 2 Клипот Caliper 2015-2016 SH 125i 2 Клипот Caliper 2014-2016 SH 150i 2 Клипот Caliper 2014-2016 БЛАГАЈНИЧКИТЕ 250 N/T/W/X/Y1/4 'Две Педесет' 1992-2005 CN 250 3 MF02 Фузија/Fusion X/Fusion X Посебни 2003 VT 250 Spada 1989 - VT 250 CR/CT/CV 'Магна' 1995-1997 VTR 250 W/Y/1-7 MC33 1998-2007 VTR 250-9 2009-2010 SH 300i 2 Клипот Caliper 2016 година БЛАГАЈНИЧКИТЕ 400 СС SS2-N41 2001-2005 CL 400 NC38 1998-2003 NV 400 DCY/DC1/DC2 NC40 Сенка Slasher 2000-2002 VRX 400 Т NC33 1996 CBF 500 4 Не ABS Модел 2004 година БЛАГАЈНИЧКИТЕ 500 R/T 1994-1996 БЛАГАЈНИЧКИТЕ 500 FD/FE/FF Не ABS 2013-2016 БЛАГАЈНИЧКИТЕ 500 КАПРИЗ/FAE/FAF/ПЕДЕРОТ ABS 2013-2015 БЛАГАЈНИЧКИТЕ 500 X Не ABS/Близнак 2014-2015 БЛАГАЈНИЧКИТЕ 500 XA ABS/Близнак 2014-2015 CBR 500 R Не ABS/Близнак 2013-2015 CBR 500 РА ABS Близнак 2013-2016 XL 600 VR/VT 'Transalp' 1994-1996 FMX 650 5/6 2005-2008 ГОДИНА CTX 700 ДЕ-DCT 2014 CTX 700 N-DCT 2014-2015 NC 700 X Не ABS 2012-2013 NC 750 S Не ABS 2012-2013 NC 750 S DCT ABS 2014-2016 NC 750 X DCT NC 750 XD 2014-2015 NC 750 X NC 750 XE 2014-2015 750 Интегра Скутер-DCT NC 750 Г 2014-2016 NM4 Vultus NC 750 J 2015 VF 750 CP/CR/CS/CT/CV/Г./C2 W/CX/C2 X/КИП/C2 Y/Ц1/C21/C31/C4/C5/C6/C7/C8 'Сенка " 1997-2009 Црна Дух Задните тапан 2010-2015 VT 750 DC1/DC2 Црна Вдовица 2001-2004 VT 750 DC7/DC8 Сенка Дух 2007-2009 VT 750 S VT 750 SA/SB 2010-2012 ГОДИНА VT 1100 CR/CS/CT/CV/Г.
* Дизајн во КИНА. ВЕЛОСИПЕДИ WK 125 Р 4 T 2010-2014 WK 125 Спорт 2011-2014
ЈАМАХА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ 125 X-Град 16 P 2008-2015 YP 125 Височество DX Тајван Производство 2002 YP 125 РА X-MAX ABS 39 D2/Nissin F/Caliper 2011-2016 YP 125 R X-Max-Не ABS 39 D1/5 Nissin F/Caliper 2010-2015 YP 125 X-Max Бизнис ABS 2011 YP 125 R X-Max Sport 2011-2012 YP 125 R X-MAX 2 DM/Heng Тонг R/Caliper 2014 YP 125 R X-MAX 2 DM/Brembo R/Caliper 2014-2016 X-MAX 125 2 DM/Heng Тонг R/Caliper Види- YP 125 R X-MAX 2014 X-MAX 125 2 DM/Brembo R/Caliper Види - YP 125 R X-MAX 2014-2016 XP 125 РА X-MAX-ЖЕЛЕЗО-MAX ABS 2016 X-MAX 125 Momo Дизајн 2014-2015 ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ 250 X-Град 5 B2 2007-2016 XP 250 R X-Max 37 P Nissin пред caliper/Не ABS 2010-2013 XP 250 R X-Max 2 PLI Не ABS Nissin предни/Задни Brembo 2014-2015 YP 250 R X-Max Sport 2011 YP 250 R X-Max ABS 2011-2016 YP 250 Р Х-Макс 2 DL/Не ABS/Heng Тонг R/Caliper 2014-2016 X-250 MAX Не ABS/Heng Тонг R/Caliper/2 DL -Види YP250 R X-MAX 2014-2016 XP 250 РА X-MAX-ЖЕЛЕЗО-MAX ABS 2016 X-250 Max Momo Дизајн 2014-2015 XC 300 Versity 2006 XP 400 X-Max Мото Дизајн ABS 2015 XP 400 РА X-MAX-ЖЕЛЕЗО MAX ABS 2016 ГОДИНА YP 400 R X-MAX Не ABS 2013-2016 YP 400 РА X-MAX ABS 2013-2016
GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!
Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови.

Главните својства

боја:
Пред 2 пара, Пред 1 парови, GFY Пред 2 пара, GFY Пред 1 парови
Објектот Тежина:
0.28kg
Објектот Висина:
0.98cm
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Должина:
10.1cm
Бренд Име:
GFYSHIP
Име На Модел:
За EBC FA196
Објектот Ширина:
3.9cm
Материјал Тип:
висок квалитет на Метал & Месинг Легури
Објектот Дијаметар:
10.1cm
Специјални Функции:
Директна замена на оригинални делови
Позиција:
ПРЕД
ОЕМ Кодот:
GFY - FA196
Име На Модел:
Мотоцикл накладките комплет
Количина:
2 пара
Дали трговија на големо:
Да , ве Молиме контактирајте ме ако е потребно
Една Апликација:
За ХОНДА NC 750 X DCT NC 750 XD NC 750 X NC 750 XE
Години Еден:
2014-2015
Апликацијата две:
VF 750 CP/CR/CS/CT/CV/Г.С./CX
Две Години:
1993-1999

Избор на купувачот