10pcs Gdstime 5V 40mm x 40mm x 10мм 4010S 4cm Brushless Центрифугални Турбо Ладење DC Компресор Фан
Ново

10pcs Gdstime 5V 40mm x 40mm x 10мм 4010S 4cm Brushless Центрифугални Турбо Ладење DC Компресор Фан

DEN 940.32

Во форма достапна за нарачката


Gdstime 5 V 4010 S Brushless Компресор Вентилаторот за Ладење
Опис На Производот :
Димензии : 40(L)x40(W)x10(H)mm
Конектор : XH2.54-2 Pin
Номинална Напон : DC5 V
Номинална Струја : 0.14±10%Amp
Номинална Брзина : 6500±10%вртежи во минута
Проток на воздух : 2.23 CFM
Бучава : 28±10%велика британија
Имајќи Тип : Ракав
Живот : 35000 часа
Нето Тежина : 11.8 g/еез
Пакетот вклучува : 10 компјутери фан
Совети : Ние снабдување Видови на Навивачите, ако треба и други предмети, ве молиме оставете ме порака, различни големини, бои и конектори!
Производ Изложба :

Главните својства

Тип:
Фан
Heatsink Материјал:
Бакар & Алуминиум
Бренд Име:
gdstime
Примена:
Компјутер Случај
Број На Модел На:
GDT4010S5V2P-Б-10P
Линии:
2 линии
Сертификат:
CE& ROHS
Должина на кабел:
22cm
живот:
35000H
Материјал:
Пластични
конектор:
XH2.54-2PIN
is_customized:
Yes
тековната:
0.14 Amp
Напон:
5v
Брзина:
6500RPM
Бучава:
26dBA

Избор на купувачот