EBOYU(TM) 3 X Lipo Батеријата 7.4 V 610mAh 15C & Полнач За Hubsan H502S H502E X4 РК Quadcopter Летало Делови
Ново

EBOYU(TM) 3 X Lipo Батеријата 7.4 V 610mAh 15C & Полнач За Hubsan H502S H502E X4 РК Quadcopter Летало Делови

DEN 1237.00
DEN 1405.92

Во форма достапна за нарачката


EBOYU(TM) 3 X Lipo Батеријата 7.4 V 610m Ah 15 C & Полнач За Hubsan H502 S H502 E X4 РК Quadcopter Летало Делови
Карактеристики :
Пакет вклучувајќи : 3 X Lipo Батеријата + 1 X Полнач
Компатибилен за Hubsan H502 S H502 E X4 РК Quadcopter
Има црвен индикатор кога батериите се полни и портокал индикатор кога тоа е заврши
Препорачливо Резервни Делови
Лесно се инсталира,голема бекап
Пакетот вклучува :
3 X Lipo Батеријата + 1 X Полнач
Напомена :
1. Ве молиме да користите оригинални полнење линија.
2. Ве молиме не overcharge.
3. Ве молиме не паѓаат од височина
4. Ве молиме не го полните swellon батеријата.

Главните својства

Бренд Име:
Cheerson
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
Надградба На Делови/Додатоци:
Автомобил Школка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Алатка Материјали:
Батеријата
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
7.4 V 610mAh
Технички параметри:
Вредност 2
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Избор на купувачот