100PC 8x2mm neodymium магнет 8мм*2mm силна ретки земјата neodymium магнети 8*2mm NdFeB постојан круг магнетни 8мм х 2mm
Ново

100PC 8x2mm neodymium магнет 8мм*2mm силна ретки земјата neodymium магнети 8*2mm NdFeB постојан круг магнетни 8мм х 2mm

DEN 252.00
DEN 293.28

Во форма достапна за нарачката

100 PC 8x2mm neodymium магнет 8мм*2mm силна ретки земјата neodymium магнети 8*2mm Nd Fe B постојан круг магнетни 8мм х 2mm
Ова е нашиот вистински магнет
Детали За Производот:
Облик : Диск
Големина : 8x2 mm
Материјал : Nd Fe B постојан Магнети
Одделение : N35
Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степен
Позлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатен
Толеранција : 0-0.3 мм Напомена : големи neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети. Прсти и други делови од телото може да се добие сериозно сериозна помеѓу две привлекување на магнетите. Лесно е скршен,ве молиме да се биде внимателен.
Никогаш место neodymium магнети во близина на електроника
Neodymium магнети се кршливи, и може да кора, пукнатина или да се загрози ако е дозволено да се слем заедно.
Neodymium магнети ќе ја изгуби својата магнетни својства ако загрева над 80°C/176°F.
За нас: Ние сме Главно се произведуваат производство на средината и high-end Nd Fe B перманентни магнети и Истражување и Развој на Nd Fe B магнетни matrial . Ние работевме на магнетни материјали за повеќе од 10 години ,ние сме професионални онлајн продавач во кина премногу. Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнети во различни големини во парк. Повеќето наредби може да се организира во 24-48 часа. Прилагодувањето е прифатена,но тоа ќе ве чини повеќе за помала количина.
За било какви информации ве молиме контактирајте со нас во секое време.Ние ќе ви одговори ПОБРЗО. Ви благодариме! Магацини во Русија: Ние имаме свои магацини во Русија, па можете да уживате во пристигнување време на 2-15 дена.

Главните својства

Број На Модел На:
8x2mm
Бренд Име:
neodimio
Примена:
Индустриски Магнет
Композитни:
ретки земјата магнет
Тип:
Постојано

Избор на купувачот