HochiTech ccfl ангел очи комплет 6000k белата ccfl ореол прстени светлата за Volvo XC60 S60 2009 2010 2011 2012 2013 со проектор
Ново

HochiTech ccfl ангел очи комплет 6000k белата ccfl ореол прстени светлата за Volvo XC60 S60 2009 2010 2011 2012 2013 со проектор

DEN 1084.00
DEN 1204.80

Во форма достапна за нарачката


Комплет Вклучува :
• 4pcs или 2 парчиња Hochi Tech CCFL Прстени (на фарови)
• 2 парчиња Баласт за CCFL Ангел Eeyes!
• 1pc Hochi Tech Детални DIY англиски Инсталирате Инструкции
НЕ Светла(s) и/или Foglight(s) вклучени!
Ве молиме бидете сигурни дека вашата светлата е иста како на слика
Како да се инсталира :
Инсталацијата не бара од вас да го отворите светлата, со користење на топлина од било вашата рерна или топлина пиштол. Можете да изберете за да го деактивирате DRLs (која сијалицата се уште ќе се користи како ваш висока зрачна) или употреба на DRLs во врска со вашиот halos. Поради акции статус. SMD halos понуда интензивна изглед и светла излез.000 часа на непрекината употреба, што е повеќе од два пати на животниот век на конкуренцијата. Може да се јасно да се види во текот на денот и во текот на ноќта.000 часа на непрекината употреба и да дојде со Доживотна Гаранција.
Среќен ден.
П : Што се бои, се сметаат за правни?
О : Бел и Килибар се легални бои на Национално ниво. Овие се далеку нашите најсветлиот halos. Ние Брод на Светот, освен Некои оддалечени области. Имаме инсталација, видео записи и други корисни упатствата достапни на diodedynamics. Возење Закони може да варира од држава до држава, ве молиме потврдете со твоите државните закони, пред да се направи вашиот ореол избор на боја. CCFL Halos бараат надворешно Напојување. CCFL произведува многу светлина од гас обвинет цевки.
A : CCFL имаат живот до 50. Овој комплет користи Ладна Катоден технологија, која, за разлика од другите ДОВЕДЕ и Оптичките Колекции, може да се види сликовито.
П : какво изгледа сум јас одиш за?
О : за Секој од нашите ореол стилови понуди поинаков изглед. Нашата цел е задоволството на клиентите!
5.
П : Кој може да се инсталира Hochi Tech Ореол за Полнење?
A : Секое лице кое има некои технички искуство и основното разбирање на електрични кола може да се инсталира и Hochi Tech Ореол Комплет. CCFL halos се очекува живот до 50."
Ние може да го направи секое возило за вас, со нашите големи залихи на прстен големини. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е
како е можно, со одговор.
2370 попуст за volvo парче парче парче парче парче
913
Hochi Tech се најдобри Демонот Око Колекции произведени за секое возило досега.000 часа на непрекината употреба.Овие Демонот Очи употреба CCFL (ладно катоден флуоресцентно осветлување) основни технологија. CCFL halos имаат мека амбиентниот сјај и мазна излез. Плазма halos да се комбинираат и двете технологии на CCFL и SMD нуди високо интензивна светлина излез со мазна сјај. Развиена првично за BMW, на "halos" опкружуваат надвор од работ на reflectors во вашиот светлата живеалишта.
Превозот
1. Нарачки обработени во рок од 24-48 часа на плаќање проверка.
П : Што се "Демонот Очи/Ангел Очи/Halos"?
A : Демонот Очи/Ангел Очи итн.
ОРЕОЛ Прстени најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Што се прстени направени од?
A : Hochi Tech CCFL - Светлата Ореол Колекции користете Ладна Катоден Флуоресцентно Осветлување XE технологија, која обезбедува непречено и дури и ореол осветлување.Ние исто така нудиме професионална инсталација и пре-инсталиран фарови (e-mail за детали). Изгледот е многу "висока технологија" и се совпаѓа КРИЕШЕ опремени светла премногу добро.
П : јас Ќе треба да направите било какви дополнителни инсталации?
A : Нашата Ореол колекции се превезува со "Plug and Play" конектори па може да се приклучиш на инверторот директно во паркинг светлина и да се сврти и исклучување од фабриката светлата се префрлите.

Главните својства

Бренд Име:
HochiTech
Тип На Објект:
Ангел Очи
Име На Модел:
за Volvo XC60 S60 2009-2013 со проектор
боја:
Бела
Име На Модел:
за Volvo XC60 S60
Автомобил модел:
за Volvo XC60 S60
За Возило Модел:
За Volvo
Lumens:
1520LM
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Година:
2009 2010 2011 2012 2013
Објектот Тежина:
About 400G
Напон:
12-13.8V

Избор на купувачот