2017 Специјална Понуда 5.5 мм Без Прстен Карбид PCB Малку 5 КОМПЈУТЕРИ Вајарство Машина Микро Дрво Алатки Дијамант Стакло Нова Колона
Ново

2017 Специјална Понуда 5.5 мм Без Прстен Карбид PCB Малку 5 КОМПЈУТЕРИ Вајарство Машина Микро Дрво Алатки Дијамант Стакло Нова

DEN 638.00
DEN 911.52

Во форма достапна за нарачката

55мм=5.5 мм 555 mm = 5.55 mm Бесплатен Превозот 5 Компјутери 0.3 mm-1.2 mm Увоз Карбид PCB Вежба Битови, Печати Коло Мини CNC Дупчење Малку Сет, Машини Алатки
Бесплатен Превозот 10 Компјутери 0.3 mm-1.2 mm Увоз Карбид PCB Вежба Битови, Печати Коло Мини CNC Дупчење Малку Сет, Машини Алатки Име на Производ : Карбид Минијатурни Вежба (Волфрам челик), со висока цврстина, висока отпорност на абење, висока јачина, анти-свиткување, анти-кршење и други карактеристики, целосна спецификација. Долг живот, тоа може да биде во-длабочината под нормални работни услови 2000-5 00 0 парчиња , исто така можете да се вратите на мелење 4-5 пати Спецификација на Производот : Ножот дијаметар 0.1-6.5 mm месо тело со дијаметар : 1/8 (3.175 mm) Обработка опсег : за кола, електроника, SMT, мувла, обработка на метал, комуникации и други индустрии, Материјал : Ножот за увоз на карбид (волфрам челик) серија на вежба битови Име на Производ Карбид Минијатурни Вежба Малку Тоа има карактеристики на висока цврстина, висока отпорност на триење, висока јачина, анти-свиткување, анти-кршење и така натаму. Тоа има целосна спецификација и долг животен век. Тоа може да работи во 2000-5000 парчиња под нормални работни услови. Враќање мелење 4-5 пати Спецификација на Производот : Ножот дијаметар 0.1-6.5 mm месо тело со дијаметар : 1/8 (3.175 mm) Обработка опсег : за кола, електроника, SMT, мувла, обработка на метал, комуникации и други индустрии. Материјал : Ножот за увоз на карбид (волфрам челик) серија на вежба битови Карактеристики : 100% нов, висок квалитет. Карактеристики на производот; 1; Вежба чип простор е голем : Чип отпор е мал. Чип отстранување мазна. Дупчење мали топлина. Намалување на дупчење. 2; супериорен сечење на работ на острина; поради користењето на нанотехношка и напредни мелење технологија. Вежба сечење на работ поостри отколку пред тоа. Може да се намали сечење сила. Да се намали стапката на скршени дупчење. Подобрување на дупка на ѕидот квалитет. 3, алатката дизајн базиран на клиент апликација На вежба малку е богата со различни за да се исполнат различни апликација барањата На вежба малку сите параметри, како што се вежба core дебелина, вежба core коси, итн., се внимателно дизајнирани, ефектот е очигледна. 4, сечење На работ е строго симетрични : Тоа е добро за поефикасно сечење. Вежба малку модели се како што следи; за други поддршка на модели, ве молиме контактирајте со сервисот.

Главните својства

Дупка Со Дијаметар Од:
55мм, 555mm
Број На Модел На:
5.5 мм
Бренд Име:
HANGXIN
is_customized:
Yes
Должина:
38mm
DIY Материјали:
Металугрија
Материјал:
Волфрам Карбид
Употреба:
PCB Дупчење
Тип:
Пресврт Вежба Малку
Искористување:
Фуражни pcb
Longueur:
38mm
DIY Материјали:
обработка на метал
DIY снабдување:
Металугрија
Применливи материјали:
печатени кола бо
Една кутија за Пакување количина:
10pcs
За:
3D печатење
Карактеристики:
погоден за носене одлична pcb дупчење
DIY Материјали:
Металугрија

Избор на купувачот