5pcs/многу Вежба Битови Алатка за Полнење За 3D Печатач Чистење Млазницата вклучуваат 0.2 0.3 mm mm 0.4 mm 0.5 mm 0.6 mm со следење на број
Ново

5pcs/многу Вежба Битови Алатка за Полнење За 3D Печатач Чистење Млазницата вклучуваат 0.2 0.3 mm mm 0.4 mm 0.5 mm 0.6 mm со следење

DEN 240.00

Во форма достапна за нарачката


5pcs/многу Вежба Битови Алатка за Полнење За 3 D Печатач Чистење Млазницата вклучуваат 0.2 0.3 mm mm 0.4 mm 0.5 mm 0.6 mm со следење на број Опис : Овие екструдер млазницата вежба средства за чистење се моќни алатки кои било 3 D печатач сопственикот мора да има. Како блокови се случи многу за време на печатењето, екструдер млазници мора да бидат исчистени од време на време да се обезбеди тече печатење и ќе ви се најде тоа тешко да се добие пристап до внатрешниот на млазницата. Овие вежба средства за чистење се тука да ви помогнат. На вежби се направени од Волфрам челик, тешко и тенки доволно за да влезе во млазницата и екстракт блокиран филамент. Постојат 5 вида на вежби од 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm и 0.6 mm погодна за млазници. сигурно ќе го продолжи животот на вашиот млазницата се задржи за производство на подобро модели. Вкупна Должина : 38mm околу Случај : 87x53x9mm околу Забелешка : кога ја чистење млазницата, ве Молиме бидете сигурни да млазницата е загреана на 200°C 10pcs/2lot испрати со бела кутија. 5pcs испрати со торба. Користи метод : ако млазницата затнување, нежно насока на стрелките на часовникот ротирачки дупчење, не директно, ќе предизвика вежба скршен!
Пакетот вклучува : 1pc x 0.2 мм млазницата 1pc x 0,3 mm млазницата 1pc x 0.4 mm млазницата 1pc x 0.5 mm млазницата 1pc x 0.6 mm млазницата
Ако ви треба други големина, ве молиме да ни каже.

Главните својства

Бренд Име:
RZCONNE
Тип На Објект:
Чистење Игла
Број На Модел На:
чистење млазницата

Избор на купувачот