10pcs Dc 1.5 v-6v 4000rpm-6500rpm 24 * 13mm Радио Снимач на Цд го исклучите Моторот Соларен Мотор Минијатурни
Ново

10pcs Dc 1.5 v-6v 4000rpm-6500rpm 24 * 13mm Радио Снимач на Цд го исклучите Моторот Соларен Мотор Минијатурни

DEN 752.00
DEN 864.00

Во форма достапна за нарачката


Мали соларни производство на мал мотор, ниска почетна струја, никаква бучава, стабилна работа, може да се купи и на големо. Моторот е често се користи во мали соларни производство, што може да произведе еден широк спектар на сончевата енергија да се користат различни чиста енергија работи. Моторот со линија, директно заварени на соларен панел може да се користи.
【Моторни Дијаметар】 : 24mm
【 Моторни Висина] : 13mm
【Излез бунари со дијаметар】 : 2mm
【 Излез Вратило должина : 4.5 мм ( Без скалите )
【Чекор големина】 : чекор дијаметар 6.5 mm, чекор висина 0.5 mm
[Жица должина] : околу 5cm
【Мери податоци】 :
3 V напон, струја 0.02, Се одложи тековната 0.24 А, брзина 4000 r / мин
6 V напон, струја 0.03, Се одложи тековната 0.44 А, брзина 6500 r / мин
[Напон спектар] : 1.5-6v
【Оценет напон】 : 3v
【Производ тежина】 : за 20.3 грама

Главните својства

сертификација:
CCC
Тип:
Микро Мотор
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Изградба:
Постојан Магнет
Commutation:
Brushless
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Постојана Струја(A):
A
Излезна Моќност:
W
Напон(V):
1.5
Број На Модел На:
300
Употреба:
Домашен Уред

Избор на купувачот