HochiTech 6000K БЕЛАТА CCFL Светлата Ореол Ангел Демонот Очи Комплет очи ангел на светлината за Volvo S80 S80L 2012 2013 2014 2015
Ново

HochiTech 6000K БЕЛАТА CCFL Светлата Ореол Ангел Демонот Очи Комплет очи ангел на светлината за Volvo S80 S80L 2012 2013 2014

DEN 1084.00
DEN 1204.80

Во форма достапна за нарачката


ОРЕОЛ Прстени најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Што се прстени направени од?
A : Hochi Tech CCFL - Светлата Ореол Колекции користете Ладна Катоден Флуоресцентно Осветлување XE технологија, која обезбедува непречено и дури и ореол осветлување. се Атрактивна и Правни алтернатива за грди ОЕМ Дење Работи Светла нашите возила доаѓаат со.
A : CCFL имаат живот до 50. На жици е plug-and-play инсталација, користење на нашите Диоди Динамика Ангел Око Темперамент и брз прекинува. Овие се нашите најпопуларните до денес.
Не двоумете се да контактирате со нас ако има нешто што можам да ви помогнат.
П : Што се "Демонот Очи/Ангел Очи/Halos"?
A : Демонот Очи/Ангел Очи итн. Нарачки обработени во рок од 24-48 часа на плаќање проверка. Се појави голема во текот на ноќта, сепак во дневното тие не се толку изразени. Тоа звучи лошо, но навистина не е премногу тешко. Може да се јасно да се види во текот на денот и во текот на ноќта.
П : какво изгледа сум јас одиш за?
О : за Секој од нашите ореол стилови понуди поинаков изглед.000 часа на непрекината употреба, што е повеќе од два пати на животниот век на конкуренцијата."
Ние може да го направи секое возило за вас, со нашите големи залихи на прстен големини. Изгледот е многу "висока технологија" и се совпаѓа КРИЕШЕ опремени светла премногу добро. Бидејќи овие Halos имаат целосно различни жици темперамент, електричниот систем на возилото е непроменета.
Превозот
1. Дополнително, оваа технологија овозможува за многу светла излез од хало прстени, па тие се видливи денот или ноќта.
П : Ќе инсталирате некоја Hochi Tech Ореол Комплет празнина мојот гаранција?
А : Најмногу дилерите ќе однос на ореол полнење на ист начин како магла-светлина за полнење. Возење Закони може да варира од држава до држава, ве молиме потврдете со твоите државните закони, пред да се направи вашиот ореол избор на боја. CCFL halos имаат мека амбиентниот сјај и мазна излез.000 часа на непрекината употреба и да дојде со Доживотна Гаранција. Можете да изберете за да го деактивирате DRLs (која сијалицата се уште ќе се користи како ваш висока зрачна) или употреба на DRLs во врска со вашиот halos.
Комплет Вклучува :
• 4pcs или 2 парчиња Hochi Tech CCFL Прстени (на фарови)
• 2 парчиња Баласт за CCFL Ангел Eeyes!
• 1pc Hochi Tech Детални DIY англиски Инсталирате Инструкции
НЕ Светла(s) и/или Foglight(s) вклучени!
Ве молиме бидете сигурни дека вашата светлата е иста како на слика
Како да се инсталира :
Инсталацијата не бара од вас да го отворите светлата, со користење на топлина од било вашата рерна или топлина пиштол.Ние исто така нудиме професионална инсталација и пре-инсталиран фарови (e-mail за детали). Контактирајте со нас за информации. Овој комплет користи Ладна Катоден технологија, која, за разлика од другите ДОВЕДЕ и Оптичките Колекции, може да се види сликовито. Поради акции статус и.
2370 попуст за volvo парче парче парче парче парче
913
Hochi Tech се најдобри Демонот Око Колекции произведени за секое возило досега.
П : Колку долго ќе овие навистина да трае?
A : Hochi Tech Halos се со највисок квалитет halos на пазарот! Што е два пати поголем од просечниот живот на БИЛО кое друго полнење. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. CCFL halos се очекува живот до 50.Овие Демонот Очи употреба CCFL (ладно катоден флуоресцентно осветлување) основни технологија.
Драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница
Ние гарантираме за да обезбеди најдобра услуга и на најдобар квалитет на производот.

Главните својства

боја:
Бела
Бренд Име:
HochiTech
Тип На Објект:
Ангел Очи
Име На Модел:
за Volvo S80 S80L 2012 2013 2014 2015
боја:
Бела
Име На Модел:
за Volvo S80 S80L 2012 2013 2014 2015
Автомобил модел:
за Volvo S80 S80L
За Возило Модел:
за Volvo S80 S80L
Lumens:
900LM
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Година:
2012 2013 2014 2015
Објектот Тежина:
About 500g
Напон:
12-13.8V

Избор на купувачот